Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ASELSAN,TUSAŞ ve SSB Arasında Milyonluk Sözleşme İmzalandı

Aselsan, TUSAŞ ve SSB arasında imzalanan anlaşmanın bedelinin 365,6 milyon TL ve 18,7 milyon dolar olduğu duyuruldu. Detaylar haberde...
ASELSAN,TUSAŞ ve SSB Arasında Milyonluk Sözleşme İmzalandı
HABER GİRİŞ

Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş., geçen hafta içinde Savunma Sanayii Başkanlığı ile milyon dolarlık anlaşmasından sonra bugün yeni iş ilişkisine yönelik Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yaptı.

Aselsan ve Türk Uçak Sanayii Anonim Ortaklığı (TUSAŞ) ile Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) arasında Radar ve Elektronik Harp Sistemleri tedariği, aviyonik yazılım geliştirilmesi ve entegrasyonuna yönelik sözleşme imzalandığı duyuruldu.

Bu kapsamda söz konusu anlaşmanın 365.625.000 TL ve 18.750.000 dolar olduğu ifade edildi. Anlaşmanın şirketin cirosunu olumlu etkileyeceği aktarıldı.

Aselsan Canlı Grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

 

Şirketin (ASELS) kodlu hisselerine göz attığımızda söz konusu açıklama sonrasında saat 10.45’de en yüksek 42,08 TL’yi, en düşük 41,64 TL’yi gördü. Hisseler saat 11.38 itibarıyla yüzde 3,16’lık değişim ile 41.84’den işlem gördü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın