Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aselsan’ın Ürünleri Arjantin Donanması’nın Radarında!

Ahmet Akyol, Aselsan’ın girişimcilik faaliyetleri üzerine geliştirdiği projeler hakkında bilgi verdi ve Teknopark İstanbul yerleşkesinde yer alacaklarını belirtti. İşte detaylar;
Aselsan’ın Ürünleri Arjantin Donanması’nın Radarında!
HABER GİRİŞ

Aselsan Genel Müdürü Ahmet Akyol, şirketin projeleri hakkında yürüttükleri girişimcilik faaliyetleri hakkında oldukça önemli açıklamalarda bulundu. Aselsan Girişimcilik Merkezi’nin girişimcileri kapsayan desteklerinin başladığını belirten Akyol, böylece nasıl bir teknoloji girişimciliği ekosistemi oluşturabileceklerini değerlendirdiklerini söyledi.

İnsan kaynağını ortak hedeflere yönlendirmek ve finansa erişim konusunda destekçi bir kuruluş olmak niyetiyle yola çıktıklarını, yürüttükleri çalışmalarla Aselsan olarak “startup dostu bir şirket” yaklaşımını hayata geçirdiklerini belirtti.

Akyol, savunma sanayiinin gelişim hızını ve Türkiye’ye olan katkısını yükseltmek için dışarıya daha açık bir Aselsan olmayı hedeflediklerini, stratejilerini buna göre geliştirmeyi hedeflediklerini aktardı.

“Önemli Destek Mekanizmaları Belirledik”

2024 yılında Teknopark İstanbul yerleşkesinde Aselsan Girişimcilik Merkezi’ni açacaklarını duyurdu ve bu merkezde ileri teknolojiye odaklanan projeler yürüten girişimciler için açık ve kapalı ofis imkanları sağlamayı planladıklarını ifade etti.

Farklı stratejik partnerlerle ortak olarak yürütülen programların haricinde Aselsan olarak kendi girişimcilik süreçlerini de belirleyeceklerini dile getirdi.

GCM Yatırım Banner

“Arjantin Donanması’ndan İlgi”

Ahmet Akyol, Aselsan Meko 360 Destroyer modernizasyonu projesine Arjantin Donanması’ndan ilgi olduğunu açıkladı. Arjantin’in önde gelen savunma sanayisi sitesi Zona Militar’ın internet sitesinde çıkan habere göre Aselsan, Arjantin Donanması’na sunulmak üzere Meko 360 Destroyer modernizasyonuna yönelik bir proje üzerine çalışıyor.

Ülkede, “Arjantin Donanması, Geleceğe Bakış Açısıyla MEKO 360 Muhriplerini Modernize Etmeyi Hedefliyor” başlığıyla çıkan haberde, çalışmanın kapsamının bütçeye göre değişiklik gösterebileceği ifade ediliyor.

Modernize edilecek unsurların içerisinde haberde algılama ve yönlendirme sistemleri, entegre komuta kontrol sistemleri, sevk tesisi, silahlardaki iyileşmeler, Türkiye ve Yunanistan’daki Barbaros ve Hydra sınıflarının geliştirilmesi yer alıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.