Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aselsan’ın Afrika’daki İhracatı Artıyor Hisseler Ne Durumda?

Görgün, Afrika’daki fuarda görüşmeler yaptıklarını belirtti ve bunların satışlara yansıyacağını aktardı. Aselsan hisselerinde son durum ne?
Aselsan’ın Afrika’daki İhracatı Artıyor Hisseler Ne Durumda?
HABER GİRİŞ

Aselsan, Pretorya’da Afrika Havacılık ve Savunma Fuarı’nda askeri ve sivil alandaki tecrübelerini ve yetkinliklerini sergiledi. Aselsan Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün, 2011 yılından beri Afrika’da faaliyet gösteren bir tasarım ve üretim ofislerinin olduğunu belirtti.

Güney Afrika’da toplamda 47 çalışan sayısına ulaştıklarını bildiren Görgün, yetkin bir ekibe sahip olduklarını aktardı. Kamera, görüntüleme sistemleri ve lazer sistemlerini kapsayan mühendislik tecrübesinden yararlanarak tasarım çalışmaları yürütüldüğünü, aynı zamanda ofis ile birlikte Afrika kıtasındaki ihracat faaliyetleri yürüttüklerini ifade etti.

“Çok Farklı Ülkede Çok Farklı Ürünle Yer Alıyoruz”

Genel Müdür Görgün, çok farklı ülkede çok farklı ürünle yer aldıklarını, bilhassa Güney Afrika’da güçlü olan ve platform üretimi yapan şirketlerle iş yapmayı önemsediklerini kaydetti. Afrika’da ilerleyen süreçte daha aktif olabileceklerini ve daha fazla ihracat yapabileceklerini bildirdi.

Sadece savunma alanında değil, sivil alanlarda yapılan çalışmalarla çözüm oluşturabilecek birçok fırsata sahip olduklarını sözlerine ekledi.

Güney Afrika’da özellikle sağlık sektöründe farkındalık çalışması yaptıklarının altını çizdi ve bölgenin partnerleriyle farkındalık günü düzenlediklerini belirtti. Fuarda satış sözleşmesi yapabilir duruma geldiklerini, defibrilatör cihazlarının satışını gerçekleştireceklerini duyurdu. Ventilatör ve solunum cihazlarıyla sosyal sorumluluk projeleri yürüttüklerini ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Ürünlerin Güney Afrika ve çevre ülkelerde kullanımını değerlendirdiklerini, sınır ve kent güvenliği alanında da çözümlerinin olduğunu vurguladı. Elektro-optik sistemler, karar destek yazılımları, radar sistemleri ve günlük yaşantıda çözüm amaçlı oluşturulan birçok uygulamanın olduğunu bildirdi.

Aselsan’ın Afrika’daki İhracatı Artıyor Hisseler Ne Durumda?

Kaynak: Paratic Piyasalar

23 Eylül Cuma günü kapanışı 30,1 TL üzerinden yapan Aselsan hisseleri an itibarıyla 30,30 TL’den işlem görüyor. Hisselerde gün bazında yüzde 0,60’lık bir değişim görüldü.

Yılın en yüksek değeri 36,06 TL olurken en düşük hissesi ise 14,40 TL olarak kaydedildi.

“Kıtaya Açılan En Önemli Ticaret Kapısı”

Görgün, Aselsan’ın kıtaya açılan en önemli ticaret kapısı olduğunu, Güney Afrika’daki icraatlarının farklı ülkelerde sözleşmeye dönüşeceğinin görüldüğünü aktardı.

Fuar kapsamında çok sayıda bakanla görüşüldüğünü ve fırsatların değerlendirildiğini sözlerine ekledi.

Uluslararası ticarette “kazan-kazan” formülünü benimsemeye gayret ettiklerinin altını çizdi. Başkan, çalışmaların ve iş birlikteliklerinin satışlara yansıyacağını vurguladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.