Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Aselsan’dan Bedelsiz Kararı! TRILC’den İhale Açıklaması

Borsa İstanbul’da işlem gören ASELS, yüzde 100 bedelsiz sermaye artırımını, TRILC ise kazandığı ihalenin detaylarını paylaştı. İşte detaylar;
Aselsan’dan Bedelsiz Kararı! TRILC’den İhale Açıklaması
Yorum

Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret (ASELS) Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bedelsiz sermaye artırımına yönelik açıklama yaptı. Şirket, 2 milyar 280 milyon TL olan çıkarılmış sermayesini geçmiş yıl karlarından karşılayarak 2 milyar 280 milyon TL (yüzde 100) yükseltilerek 4.560.000.000 TL’ye artırılmasına karar verildiğini duyurdu.

Bu çerçevede ihraç edilecek 1 milyar 210 milyon TL A grubu ve 1 milyar 69 milyon TL nominal değerli B grubu nama yazılı bedelsiz payların pay sahiplerine verileceği belirtildi.

ASELS, günlük yüzde 3 yükselişle kapanışını 41,6 TL’den yaptı. Şirketin hisselerinde haftalık yüzde 9,6, aylık yüzde 22,5 değer kaybı görüldü.

Türk İlaç

Borsa İstanbul’da TRILC koduyla işlem gören Türk İlaç ve Serum Sanayi, katıldığı ihalenin sonucunu paylaşarak yatırımcılarını bilgilendirdi.

Şirket, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü tarafından açılan Tıbbi Beşeri İlaç alım ihalesinin TURKFLEKS markası ile 249.165.061 TL tutarla kendi uhdesinde kaldığını açıkladı.

TRILC, günlük yüzde 2 artışla 8 TL’ye çıktı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu