Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aselsan’dan 87,2 Milyon TL’lik İhracat Sözleşmesi

Aselsan, TUSAS ile uluslararası bir müşterisinin son kullanımına yönelik 87,2 milyon dolarlık ihracat sözleşmesi imzaladı. Detaylar haberde...
Aselsan’dan 87,2 Milyon TL’lik İhracat Sözleşmesi
HABER GİRİŞ

Borsada hisseleri yatırımcılar tarafından yakında takip edilen şirketlerden biri olan Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden sözleşme imzalanması hakkında açıklama yaptı.

Şirket, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAS) ile uluslararası bir müşterisinin son kullanımına yönelik ihracat sözleşmesi imzaladığını duyurdu.

Aselsan, sözleşmenin bedelinin 87.275.523 dolar olduğunu açıkladı. Söz konusu sözleşmenin aviyonik sistemleri kapsadığı aktarıldı.

Şirket, teslimatın 2027’ye kadar gerçekleşeceğini belirtti. Söz konusu anlaşmanın şirketin cirosunu olumlu etkileyeceği kaydedildi.

ASELS Canlı Grafik Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin borsada (ASELS) kodu ile işlem gören hisseleri açıklama öncesinde saat 10.29 itibarıyla 37.58 TL’den işlem görüyordu. Açıklama sonrasında şirketin hisselerinde kayda değer bir yükseliş olmadı.

GCM Yatırım Banner

Hisseler saat 10.30 itibarıyla 38.14 TL’den işlem gördü. Şirketin hisseleri saat 10.52 itibarıyla yüzde 2,05’lik yükseliş ile 37,78 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.