Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aselsan’da Hedef Fiyat Ne? 60 TL’ye Kadar Çıkabilir mi?

Borsa İstanbul 8000 puan eşiğini geçmeyi başarırken Aselsan için detaylı analiz geldi. 10 analistin hisse için hedef fiyat ortalaması ne? Kritik seviyeler hangisi?
Aselsan’da Hedef Fiyat Ne? 60 TL’ye Kadar Çıkabilir mi?
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul BIST 100 endeksi, 8000 puan altında uzun süreli durgun seyrinin ardından 21 Kasım’da psikolojik seviyenin üzerine çıkmayı başardı. BIST 100 endeksi kapanışını yüzde 1,2 ile 8046 puandan yaptı ve önemli eşiği geçmeyi başardı.

Ana trendin yukarı yönlü olduğu belirtilen Borsa İstanbul’da yatırımcıların yakından takip ettiği gözde şirketler için analizler gelmeye devam ediyor. Yatırımcılar bu süreçte hangi şirketin nasıl bir performans sergileyeceğini araştırarak tercihlerine yön veriyor.

İnvesting yazarlarından Günay Caymaz, savunma şirketinin öncüsü olan Aselsan (ASELS) için detaylı incelemesini paylaştı. ASELS hisselerinin borsada son dönemlerde düşüşlerden etkilenmeyerek trendini koruduğunu, son günlerde gelen alımlarla yukarıya doğru hareket ettiğini belirtti.

Aselsan’da Hedef Fiyat Ne? 60 TL’ye Kadar Çıkabilir mi?Kaynak: İnvesting.com

Yılın ilk yarısındaki geri çekilmeye göre hissenin değer artışının Fibonacci genişleme seviyesine ulaştığının görüldüğünü, bu bölgeye girildiğinde düşüş ivmesinin yavaşlamasıyla birlikte hisse fiyatının destek ve direnç seviyelerinin sıkılaştığının görülebileceğini aktardı.

GCM Yatırım Banner

Hissenin 46 TL üzerine gelmesinin trendin hızlanarak orta vadede 60 TL seviyesine doğru yeni bir ivme oluşturmasını tetikleyebileceğini paylaştı. Aselsan’da güncel durumda 39 TL üzerinde kaldığı sürece yukarı yönlü ataklarla ivmesini koruyabileceğini ifade etti. Fakat bu desteğin kaybedilmesi durumunda 30 TL’nin altına kadar geri çekilme yaşanabileceğini kaydetti.

Aselsan’da Hedef Fiyat Ne? 60 TL’ye Kadar Çıkabilir mi?Kaynak: InvestingPro

14 finansal modele göre ASELS için ortalama adil değer fiyatın 42 TL olarak hesaplandığı, 10 analistin ASELS payı için ortalama fiyat tahmininin bir yıllık periyotta 51 TL’ye kadar ulaşabileceği yönünde olduğunu açıkladı.

ASELS, kapanışını yüzde 4,2 artışla 46,4 TL’den gerçekleştirdi. Hissede ulaşılan 46 TL seviyesi, tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kayıtlara geçti.

Şirket 21 Kasım’da yaptığı açıklamada hisse başına net 0,0789472 TL temettü vereceğini duyurmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.