Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aselsan, Savunma Sanayii Başkanlığı ile Milyonluk Anlaşma İmzaladı

Aselsan, Savunma Sanayii Başkanlığı ile 465 milyon TL'lik ve 25 milyon dolarlık sözleşme imzaladığını duyurdu. İşte sözleşmenin detayları...
Aselsan, Savunma Sanayii Başkanlığı ile Milyonluk Anlaşma İmzaladı
HABER GİRİŞ

Borsada hisseleri yatırımcılar tarafından yakından takip edilen şirketlerden biri olan Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni sözleşmelerini açıklamaya devam ediyor.

Şirket, bugün Savunma Sanayii Başkanlığı ile elektronik harp sistemleri ile ilgili sözleşme imzaladığını duyurdu.

Söz konusu sözleşmenin 465.000.000 TL ve 25.000.000 dolar tutarında olduğunu açıkladı. Sözleşme kapsamında teslimatların 2028 yılı içinde gerçekleşeceği bildirildi.

Anlaşmanın şirketin cirosunu olumlu etkileyeceği kaydedildi.

Aselsan Canlı Grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin borsada (ASELS) kodu ile işlem gören hisselerine göz attığımızda açıklama sonrasında hafif bir yükseliş sonrasında düşüşe geçti.

GCM Yatırım Banner

ASELS kodlu hisseler açıklama sonrasında 39 TL’ye yükseldi. Hafif bir düşüşle saat 14.28 itibarıyla 38,74 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın