Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Aselsan Hisseleri Rekor Yolculuğunu Sürdürüyor! 43 Lirayı Aştı

Aselsan hisseleri, yüzde 44,44’ü kendisine ait olan finans ve teknoloji üssü haberinin ardından rekor tazeledi. Son durum nasıl?
Aselsan Hisseleri Rekor Yolculuğunu Sürdürüyor! 43 Lirayı Aştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Aselsan, dün borsa kapanışına doğru Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanlığı, Marmara Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İbn Haldun Üniversitesi ve Bilişim Vadisi Teknopark Yönetici A.Ş. ortaklığında şirket kurulduğunu açıkladı.

Kurulan İstanbul Finans ve Teknoloji Üssü Anonim Şirketi’nin yüzde 44,44’ünün Aselsan’a ve yüzde 35,56’sının T.C. Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanlığı’na ait olduğu bildirildi.

ASELS kodlu hisse senetleri, açıklamanın ardından 42,54 lira ile tüm zamanların zirvesini yenilerken kazanımlar bugüne genişledi.

Aselsan Hisseleri Rekor
Kaynak: piyasa.paratic.com

Pek çok şirket gibi Aselsan hisseleri de rekor tazeledi. Açılışı 42,2 lirada yapan ASELS, yönünü yukarı çevirdi ve 43,5 lira bandını aştı. Bu arada BİST 100, dünkü 4552 rekorunun ardından haftanın ikinci seansına yüzde 1,3 artıda 4632 puanda başlayarak zirve tazeledi.

Yatırımcılar, Aselsan’ın finans ve teknoloji üssü şirketi kurulumu haberine olumlu tepki verirken alımlar artıyor. Son verilere göre bir haftada yüzde 15 getiri sağlayan Aselsan hisse senetleri, bir ayda yüzde 34, bir yılda ise yüzde 133,5 oranında artış kaydetti.

Milliyet’ten Zeynep Aktaş, Aselsan’ın şirket kurulumuyla ilgili Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bu önemli girişimin içinde üç üniversite ve bir teknopark yönetimi de yer alıyor. Anlaşılan o ki savunma sanayinde rüştünü ispatlayan Aselsan’ın adına finansa sektöründe de artık sıklıkla rastlayacağız.”

Aynı zamanda Aselsan’ın yarın hisse başına brüt yüzde 20,18 oranında nakit temettü ödemesinde bulunacağını, kâr paylarının hesaplara 18 Kasım’da geçeceğini aktardı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu