Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Aselsan Şirket Kurulumu Açıkladı! Hisseler Rekor Kırdı

Aselsan, Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanlığı ortaklığında şirket kurulumu açıkladı. Hisseler, açıklamayla birlikte 42 lira üzerine çıkarak rekor tazeledi.
Aselsan Şirket Kurulumu Açıkladı! Hisseler Rekor Kırdı
Son Güncelleme: 
Yorum

Aselsan, Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanlığı, Marmara Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İbn Haldun Üniversitesi ve Bilişim Vadisi Teknopark Yönetici A.Ş. ortaklığında şirket kuruldu.

Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, finansal duran varlık edinimi bildirimini Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptı. Kurulan İstanbul Finans ve Teknoloji Üssü Anonim Şirketi’nin Aselsan cirosunu olumlu etkileyeceği söylendi.

Finans sektörü ve finansal teknoloji girişimciliğinin gelişimine ve ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde yapı kurgulamak amacıyla kurulan şirketin yüzde 44,44’ünün Aselsan’a ait olduğu belirtildi.

Bununla birlikte yüzde 35,56 ‘sının T.C. Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanlığı’na, yüzde 4,22’sinin Marmara Üniversitesi’ne, yüzde 4,22’sinin İstanbul Üniversitesi’ne, yüzde 7,33’ünün İbn Haldun Üniversitesi’ne ve yüzde 4,22’sinin Bilişim Vadisi Teknopark Yönetici A.Ş.’ye ait olduğu aktarıldı.

Şirketin sermayesinin 45 milyon olduğu, kuruluşunun 11 Kasım 2022 tarihinde tescil edildiği eklendi.

Türk savunma sanayinin lider ismi Aselsan’ın hisseleri, KAP açıklamasının ardından rekor kırdı.

Aselsan Hisseleri Rekor Kırdı
Kaynak: Piyasa.paratic.com

Yeni haftaya 38,92 lira ile başlayan ASELS kodlu hisse senetleri, gün boyunca pozitif bölgede seyrederken KAP açıklamasının yapıldığı 16.47 sonrası 42 lira üzerine çıkarak tüm zamanların zirvesini tazeledi.

42,54’e kadar çıkan hisseler, son verilere göre bir haftada yüzde 17, bir ayda yüzde 34 ve bir yılda yüzde 133 oranında getiri sağladı.

Bu arada Milli Savunma Bakanlığı, bugün Aselsan’ın 47. kuruluş yıl dönümünü şöyle kutladı:

“Türk Silahlı Kuvvetlerimizin gücüne güç katan, ülkemizin savunma ve güvenliği için fedakârca çalışarak başarılı projeleri hayata geçiren Aselsan’ın 47’inci kuruluş yıl dönümünü kutluyor, kendilerine başarı hikâyeleriyle dolu nice yıllar diliyoruz.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu