Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aselsan Hisseleri Yeni İşlerle Birlikte Güçlü Yükseliş Gösterdi

Aselsan hisseleri açıklanan yeni iş sözleşmelerinin ardından rekor kırarken, güçlü yükseliş devam ediyor.
Aselsan Hisseleri Yeni İşlerle Birlikte Güçlü Yükseliş Gösterdi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, dün Savunma Sanayi Başkanlığı ile toplam 700 milyon TL ve 85 milyon dolar bedel ile bir elektronik harp projesi sözleşmesi imzaladığını duyurmuştu. Şirketin hisseleri bu gelişmelerin ardından bugün rekor yükseliş kaydetti.

Söz konusu sözleşme kapsamında teslimatlar 2024 – 2026 yılları arasında gerçekleştirilecek. Bu yeni iş alımlarının Aselsan hisse performansı üzerinde sınırlı olumlu bir etkiye neden olması tahmin edilirken, hisseler güne yükselişle başlangıç gerçekleştirdi.

Açıklanan yeni sözleşme tutarı, şirketin Eylül sonu itibarıyla 9,3 milyar dolar olan iş büyüklüğünün yaklaşık %1,5’ine denk gelirken, yılın ilk 9 ayında 1.330 milyon dolar yeni iş alımı gerçekleştirdiği biliniyor.

Şirket kapsamında bir başka haber ise dün bir basın açıklaması yaparak yabancı ülkelerle satış görüşmesi yaptığı konusundaydı. Bu haber yalanlanırken, gerçeklik payı olmadığı ifade edildi.

Bu gelişmeler yaşanırken Aselsan hisseleri (ASELS) TSİ 15:16 sularında %2,86 oranında artıda 23,76 liradan işlem görüyor.
Aselsan Hisseleri %2,86 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler dünkü işlemlerde bir yükseliş eğilimi başlattıktan sonra 23,38 liraya kadar yükselmişti. Günün kapanışını 23,08 liradan yapan hisseler, bugünkü işlemlere güçlü başlangıç yaptı. 23,3 liradan güne başlayan Aselsan hisseleri ilk 5 dakika içerisinde 24,36 liraya kadar tırmandı.

GCM Yatırım Banner

Hisseler açılış hızını bir süre daha devam ettirirken TSİ 10:20 sularında 24,52 lira ile tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Hisseler zirvenin ardından bir miktar kâr satışı görürken, 23,46 liraya kadar geriledi. Daha sonra 23,75 lira bandında hareket etmeye başladı.

Aselsan hisselerinde yükseliş performansının devam etmesiyle birlikte 24,42 ve 25,10 lirada bulunan direnç noktaları takip edilecek. Aşağı yönde ise 23,16 ve 22,58 lirada bulunan destek noktaları izlenecek.

Hisselerin fiyat performansı incelendiği zaman, haftalık %8,51 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık bazda %41,40 oranında yükselen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %36,44 oranında daha yüksek bir seviyeden alıcı buluyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın