Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Aselsan 31,8 Milyon Dolarlık Yeni Sözleşmesini Duyurdu

Türk savunma şirketi Aselsan, 31,8 milyonluk yeni sözleşme imzaladığını KAP üzerinden duyurdu. Aselsan hisselerinde son durum ne?
Aselsan 31,8 Milyon Dolarlık Yeni Sözleşmesini Duyurdu
Son Güncelleme: 
Yorum

Savunma sanayi şirketi Aselsan, uluslararası bir müşterisinin kullanımına yönelik olarak aviyonik sistemleri barındıran, toplam bedeli 31,807,273,61 dolar değerinde bir satış sözleşmesi imzaladığını duyurdu. Konuyla ilgili olarak sözleşme kapsamında teslimatların 2023-2024 yıllarında gerçekleştirileceğini bildirdi.

Aselsan, yaptığı satış sözleşmesini Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyurdu.

Türk savunma sanayinin lider şirketi Aselsan, geçtiğimiz ay Brandon Hall Mükemmeliyet Ödülleri arasından 5 ödülün sahibi olduğunu duyurmuştu.

2022’nin ilk yarısında cirosunu yüzde 55 yükseltip 10,8 milyar TL’ye artırmayı başardı ve savunma sektöründe Türkiye’den ödül alan tek şirket oldu.

Şirket, Defense News Top 100 listesinde 49. Sırada yer alıyor.

Aselsan 31,8 Milyonluk Yeni Sözleşmesini Duyurdu

Kaynak: Paratic Piysalar

21 Eylül tarihi itibariyle Aselsan hisseleri kapanışı 31,08 TL ile yaptı. Gün içinde en düşük 30,50 TL’yi, en yüksek ise 32,46 TL’yi gördü.

Aselsan hisselerinde yılın en düşük değeri 14,40 iken en yüksek değeri ise 36,06 olarak kaydedildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu