Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Aselsan 2023’te 4 Milyar Dolarlık Anlaşma Yaptı

Aselsan Genel Müdürü Akyol, şirket hakkında konuşarak yıl başından bu yana 4 milyar dolarlık iş anlaşması yaptıklarını söyledi.
Aselsan 2023’te 4 Milyar Dolarlık Anlaşma Yaptı

Aselsan Genel Müdürü Ahmet Akyol, ASELSAN 10. Olağanüstü Genel Kurul toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Şirket pay sahiplerinin gündemdeki konulara ilişkin sorularını yanıtladı.

Akyol, Avrupa ithalatçılarını etkileyen ve 1 Ekim’de başlayacak sınırda karbon düzenlemesi mekanizması hakkında konuşarak, karbon konusu ile ilgili tedarik biriminin çalışmalarda bulunduğunu söyledi.

Şirketin 2023’ün başından bu yana gerçekleştirdiği işler hakkında konuşan Akyol, “Nakit konusunda yılbaşından bugüne 4 milyar dolarlık iş imzası gerçekleştirildi. Büyüyerek devam ediyoruz. Bu büyümeyle birlikte faaliyetlerimiz de gelişmeye devam edecektir.” dedi.

Hisse geri alım programına ilişkin konuşan Akyol, ASELSAN’ın büyüyen faaliyetleri ile gerçek değerini ortaya koyacaklarını pay sahiplerinin bu gelişmeleri daha yakından izleyeceğini söyledi.

Konuya yönelik konuşan isimlerden biri olan Aselsan Mali Yönetim Genel Müdür Yardımcısı Yunus Poyraz, “Şirketin yıl sonu enflasyonu muhasebesi kapsamında varlıkların yeniden değerlendirilmesi ve değer artışı olarak yansıtılması planlanıyor mu?” sorusuna cevap verdi.

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

Poyraz, bu konuda her türlü hazırlığı yaptıklarını ve devletin böyle bir kararı vermesi durumunda hazır olduklarını söyledi.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu