Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Arzum Hisseleri Haftalık Düşüşe Devam Ederken Kayıplar %6’ya Yaklaştı

Arzum hisselerinde 8 Aralık'ta başlayan düşüş eğilimi devam ederken haftalık kayıplar %5,96 düzeyine yükseldi.
Arzum Hisseleri Haftalık Düşüşe Devam Ederken Kayıplar %6’ya Yaklaştı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Arzum Ev Aletleri hisseleri kısa vadede yaklaşık 10 günlük bir düşüş eğilimi içerisinde hareket ediyor. Hisseler 8 Aralık itibarıyla düşüş kaydetmeye başladıktan sonra bugün haftalık kayıpların %6 civarına ulaştığı gözleniyor.

Şirket, dün akşam Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) lojistik hizmet alımı hakkında açıklamada bulundu. Şirket adına serbest depo yönetimi, gümrüklü depo yönetimi, yurt içi dağıtımı, tersine lojistik, katma değerli hizmetler operasyonları ihtiyaçlarını karşılamak üzere PSD Proje Danışmanlık Hizmetler Şirketi tarafından bir ihale yürütülüyordu.

İhale sürecinde kalite ve fiyat dengesi gözetilerek yapılan değerlendirmeler sonucunda Ceva Lojistik, Degsan Geri Dönüşüm, UPS Hızlı Kargo’nun tekliflerinin olumlu karşılandığı açıklandı. İhale sürecinde 3+2 yıllık süre için imzalanan sözleşme maliyetinin her durumda 65 milyon lirayı aşacağının öngörüldüğü ifade edildi.

İhale sürecine ilişkin belirsizliğin söz konusu olması nedeniyle içsel bilginin açıklanmasının ertelenmesine karar verildiği bildirilirken, açıklamanın buna bağlı yapıldığı belirtildi.

İhalenin nötr bir etkiye sahip olması öngörülürken, Arzum hisseleri (ARZUM) TSİ 16:55 sularında %3,98 oranında ekside 16,50 lirada bulunuyor.
Arzum Hisseleri Yüzde 3,98 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler sert düşüş sonucunda devre kesicide işlem görürken, dünkü işlemlerde 16,85 liraya kadar gerilemişti. Ardından bir miktar toparlanan hisseler, bugünkü işlemlere 17,12 liradan başlangıç gerçekleştirdi.

GCM Yatırım Banner

Arzum hisseleri bugünkü açılışın ardından 17,43 liraya kadar tırmandıktan sonra bir süre bu seviyeden işlem gördü. Daha sonra hızla geri çekilen hisseler, 16,3 liraya kadar inerek devre kesicide işlem görmeye başladı.

Arzum hisselerinin düşüşe devam etmesi durumunda 15,97 ve 15,54 lirada bulunan destek noktaları takip edilecek. Yukarı yönde ise 17,13 ve 17,86 liradaki direnç noktaları izlenecek.

Hisselerin fiyat performansını incelediğimiz zaman, haftalık %5,96 oranında değer kaybettiği görülüyor. Aylık bazda %0,18 oranında değer kazanan hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %10,62 oranında daha düşük bir seviyeden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.