Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Arz Fiyatının Altında Kalan Hisseler için Temettü Zamanı Geldi

Borsa İstanbul tarihinin en büyük ikinci halka arzı olan ancak taban serisi ile hatırlanan Avrupakent GYO hisseleri için beklenen temettü günü yarın. Detaylar haberde;
Arz Fiyatının Altında Kalan Hisseler için Temettü Zamanı Geldi
HABER GİRİŞ

2023 sonunda tarihin en büyük ikinci halka arzı olarak borsaya giriş yaptıktan sonra tavan yerine taban serisi ile yatırımcısını üzen Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. bugün gündemde yerini aldı. Hisseler düştükçe beklentileri canlı tutacak temettü açıklamaları peş peşe sıralandıktan sonra yatırımcıların beklediği gün geldi.

AVPGY yatırımcıları ilk temettü ödemelerini almaya hazırlanıyor. Şirket hisse başına brüt 2.10 TL, net ise 2.10 TL nakit temettü dağıtımı gerçekleştirecek.

3 taksitli temettü ödemesinde ilk ödemeyi yapacak olan Avrupakent GYO hisselerinde stopaj ise olmayacak.

Yarın yapılacak ilk taksit temettü ödemeleri 0.70 TL tutarında olacak. Yatırımcıların temettü ödemesi alabilmek için 16 Nisan 2024 tarihli seans kapanışı itibarıyla hisse senedine sahip olması yeterli olacak.

Yarın yapılacak nakit temettü ödemelerinin hesaplara geçişi iki iş günü sonra gerçekleşeceğinden, 19 Nisan Cuma günü itibarıyla yatırımcılar kâr paylarını hesaplarında görecek.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.