Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Arya Girişim Sermayesi Yatırım Fonu: Paranın Cinsiyeti Yoktur

Arya GSYF’ye yatırım yapan Kibar Holding, daha çok girişimci kadını desteklemek için finansman desteği sağlayacak. Detaylar haberin içerisinde;
Arya Girişim Sermayesi Yatırım Fonu: Paranın Cinsiyeti Yoktur
HABER GİRİŞ

Türkiye İş Bankası ve Maxis partnerliğinde kurulan Arya Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’na (GSYF) yatırım yapan Kibar Holding, daha çok girişimci kadınına girişimleri için finansman çözümünün parçası olacak. Holding, sürdürülebilirlik ve toplumsal cinsiyet eşitliğinde verdiği desteği sürdüreceğini ekledi.

Kibar Holding tarafından yapılan açıklamaya göre cinsiyet dengeli ve teknoloji odaklı girişimlere ekosistemde daha fazla yer verilmesi için çalışmalar sürdürülmeli. Arya GSYF’nin yatırımcısı Kibar Holding, söz konusu yatırımla yatırım ve girişim alanında aktif kadın sayını artırmayı hedefliyor.

Holding tarafından yapılan açıklamada konuyla ilgili Kibar Holding CEO’su Haluk Kayabaşı’nın görüşlerine de yer verildi. Kayabaşı, Kadının Güçlenmesi Prensipleri (WEPs) imzacısı olarak kadın istihdamını ve kadınlara yönelik projelere destek verdiklerine vurguda bulundu.

Kadın Girişimcilerin Desteklenmesine Katkı

Kibar Grubu olarak insana saygılı, adil, katılımcı, çeşitliliği destekleyici ve sürekli gelişime önem veren bir iş ortamı sunmak için her zaman gayretle çalıştıklarını belirtti. Bu kapsamda toplumsal cinsiyet eşitliğini gözeten projelere destek verdiklerine işaret etti.

Kayabaşı, “5 bin kişilik insan kaynağımız, müşteri ve tedarikçi ekosistemimize yönelik projelerimize ek olarak kadın girişimcilerin desteklenmesine katkı sunmak istedik.” ifadelerini kullandı.

GCM Yatırım Banner

Globalde de ilk cinsiyet dengeli yatırım odaklı girişim sermayesi fonu olarak gösterilmeyi hedeflediklerini belirtti.

Kadınlar Kendi Farklarını Gösterebilmeleri için Parayla İlişkileri İyileştirilmeli

Arya GSYF Kurucularından Ahu Serter da konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Arya’nın kurulma amacından bahsederek, amacın insanların daha önce görmediği görüp de değerlendirme konusunda geç kaldığı konulardaki fırsatı göz önüne çıkarmak olduğunu kaydetti.

Serter, “Kadınlar, Türk kadınları geçtiğimiz 10 sene içinde dünya, kadınların önemini ve gayri safi hasılaya erkekler kadar katılsalar nasıl bir fayda getireceklerini keşfetti. Cinsiyet ve çeşitlilik odaklı bakmanın dünyaya nasıl faydalı olacağını anlattığımız bir yer Arya.” diyerek görüş bildirdi.

Bugün dönüm noktasında olduklarını aktaran Serter, Türkiye’de ve MENA’da bir ilk olmanın yanı sıra globalde de ilk cinsiyet dengeli yatırım odaklı girişim sermayesi fonu olarak gösterilmenin hedeflendiğini belirtti.

Kadınların kendi farklarını gösterebilmesi için parayla olan ilişkilerinin daha iyi hale getirilmesi gerektiğini savunan Serter, böylece başarılı olan ile başarısız olanın farkına varılabileceğine dikkat çekti. Serter, “Bu yüzden ‘Paranın Cinsiyeti Yoktur’ diyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.