Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Arthur Hayes’e Göre Bitcoin’de Boğa Mart Ayında Başladı

Bitcoin’in son 6 ay içerisindeki yükselişine dikkat çeken Arthur Hayes, yeni hareket için yatırımcıları uyardı. Detaylar geliyor...
Arthur Hayes’e Göre Bitcoin’de Boğa Mart Ayında Başladı
Son Güncelleme: 
Yorum

BiMEX’in kurucu ortağı ve eski CEO’su Arthur Hayes, Bitcoin’deki fiyat hareketlerine ilişkin yeni bir değerlendirmede bulundu. Hayes’e göre BTC’de boğa koşusu Mart ayında başladı ve yeni yükseliş yakın.

Kripto destekçisi, BTC’nin 6 ila 12 ay içinde yeni bir yükseliş yaşayacağını düşünüyor. Hayes, Bitcoin’deki boğa koşusunun Silikon Vadisi Bankası’nın (SVB) Federal Mevduat Sigorta Kurumu tarafından devralındığı 10 Mart’ta başladığını savundu.

FED’in yaptığı şeyin tahvil karşılığı dolara satmak olduğunu belirten Hayes, böylece tüm bankacılık sisteminin kilitlendiğini söyledi. Hayes bunu düzeltmenin temel yollarından birisinin para basmak olduğunu ifade etti.

Hayes, temel olarak doların ve herhangi bir fiat para biriminin değerini önemsedikleri yönündeki bu görünümü bir kenara bıraktıklarını belirterek, tüccarların Bitcoin gibi sabit tedarik varlıklarını dikkate almaya başladığını söyledi.

Piyasanın henüz buna net bir yanıt vermediğini belirten Hayes, 6 ila 12 aylık bir zaman çizelgesini işaret etti. Hayes, FED ve diğer merkez bankaları ekonomik sıkılaşmayı sağlamak için faiz oranlarını artırmaya devam etseler veya daha fazla para bassalar bile Bitcoin’in yine de iyi performans göstereceğini öne sürdü.

Bitcoin bu yılın başında 17.000 dolar yakınlarında işlem görürken, 31.000 doların üstü seviyeleri test etti. Bu seviyede tutunamayan kripto para birimi 25.000 dolar bölgesine geriledi. BTC yazım itibarıyla 25.700 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%