Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Art Consultancy: Kriptolarla Birlikte NFT’ler de Yükselecek

Art Consultancy Kurucusu Sevil Dolmacı, kripto sektöründeki yükselişle birlikte NFT'lerin tekrar yükselmesini beklediklerini ifade etti. Detaylar haberde;
Art Consultancy: Kriptolarla Birlikte NFT’ler de Yükselecek

Art Consultancy Kurucusu ve Sanat Danışmanı Sevil Dolmacı, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi kripto para birimlerinin öncülük ettiği kripto piyasasındaki yükselişle birlikte NFT’lerin (değiştirilemez token) tekrar yükselmesini beklediklerini ifade etti.

Dolmacı, teknolojinin sürekli ilerlemesine paralel olarak teknolojiden bağımsız bir sanat düşünülemeyeceğini belirtti.

Bugün konuk olduğu Bloomberg HT yayınında NFT’lerin tekrar yükselişe geçmesini beklediğini söylerken Türkiye’de sanatta uluslararası iş yapan, uluslararası ağda ticaret gerçekleştiren isimlerin sayısının az da olsa bulunduğunu belirtti.

Son dönemde sanata olan ilginin artmasıyla küçük galerilerin, galeri ve danışmanlık arası hizmet veren mekanların açıldığını ifade etti.

Dolmacı’dan Riyad Vurgusu

Art Consultancy için 2023 yılının değerlendirmesini yapan Dolmacı, Dubai’de galeri açtıklarını ve önümüzdeki ay ilk sergilerini gerçekleştireceklerini bildirdi. Sanat galerisi dışında yatırım konusunda da iddialı olduklarını söyledi.

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

Sanatta Avrupa ve Amerika pazarının, Orta Doğu pazarına göre çok daha doymuş bir pazar olduğunun altını çizerken “Türkiye kendi içinde ekonomik anlamda değişen döngülere sahip bir ülke. Döviz bazında hiçbir şekilde bir regülasyon yok. Böyle bir ülkeden uluslararası bir yatırım yaptığınızda ve burası ilk olarak Amerika ve Avrupa olursa çok daha zorlayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Bu yüzden Türkiye geleneklerine, göreneklerine ve iş anlayışına daha yakın bir yer olarak nitelendirdiği yerde büyüme kararı verdiğini, Riyad’ın yeni Avrupa olmasının tasarlandığını ve sanata çok önem verdiklerini sözlerine ekledi.

“Önümüzdeki dönem Riyad’ta bir galeri açıp açmamaya karar vereceğim.” diyen Dolmacı, Amerika ve Avrupadaki büyümelerinin Orta Doğu’daki kurumsallaşmadan sonra olacağının bilgisini verdi.

NFT alanına da değinen isim, kripto varlıkların yükselişiyle beraber NFT’lerin tekrar yükselmesinin beklendiğini ifade etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%