Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Arsan Tekstil Hisseleri Haftayı %4 Ekside Kapatmaya İlerliyor

Arsan Tekstil hisseleri, şirketin iştirakinin kullanacağı kredisine kefalet verilmesine tepkisiz kalarak haftayı ekside bitirme yolunda ilerledi.
Arsan Tekstil Hisseleri Haftayı %4 Ekside Kapatmaya İlerliyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Arsan Tekstil Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden genel kredi sözleşmesi hakkında açıklamada bulundu.

Buna göre Arsan Tekstil Yönetim Kurulu, şirketin yüzde 27,50 oranında iştiraki olan Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin kullanacağı 13.000.000 TL (Onüçmilyon TL) tutarındaki banka kredisine söz konusu şirketteki pay oranında kefalet verilmesine oy birliğiyle karar verdi.

Açıklamanın ardından hisseler negatif seyrini sürdürerek haftalık yüzde 4 ekside kapanışa hazırlandı.
Arsan Tekstil Negatif
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Dün en son 5,27 Türk lirasında fiyatlanan ARSAN kodlu hisseler, bugüne 5,32 lira ile başladı. İlk yarıda 5,34 lirayı gören hisseler ikinci yarıda 5,23 liraya kadar düştü. TSİ 17.00’da yüzde 0,6 ekside dururken gün içi hareket aralığı 5,23 – 5,34 lira oldu.

Son verilere göre hisseler haftalık bazda yüzde 4 düşerken aylık yüzde 9,5 düştü. Yıllık bazda ise yüzde 33 oranında değer kaybetti.

Hisselerde düşüşün sürmesi durumunda 5,21 TL ilk teknik destek, 5,16 TL ikinci teknik destek noktası oldu. Yükseliş durumunda 5,32 TL ilk direnç, 5,38 TL ikinci direnç oldu. 17 Aralık’ta 6,49 TL ile rekor kıran ARSAN hisse senetleri, bir yılın düşüğünü 3,87 lira ile gördü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.