Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Arsan Tekstil 65 Milyonluk Kredi için Açıklama Yaparken Hisseler 7,5 Ayın Yükseğinde

Arsan Tekstil, iştirakinin 65 milyon tutarındaki banka kredisine pay oranında kefalet verilmesine oy birliğiyle karar verildiğini açıkladı.
Arsan Tekstil 65 Milyonluk Kredi için Açıklama Yaparken Hisseler 7,5 Ayın Yükseğinde
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Arsan Tekstil Ticaret ve Sanayi A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) genel kredi sözleşmesi hakkında açıklamada bulundu. Hisseler açıklamaya tepki vermeyerek negatif seyrini sürdürdü.

Şirketin yüzde 27,50 oranında iştiraki olan Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin kullanacağı 65 milyon tutarındaki banka kredisine söz konusu şirkette pay oranında kefalet verilmesine oy birliğiyle karar verildi.

Aralık ayının ilk işlem gününü 5,52 Türk lirasından tamamlayan hisseler, bugünkü seansa 5,55 TL ile başladı.
Arsan Tekstil Hisse %1 Düşüş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Açılışta en yüksek 5,55, en düşük 5,52 TL’yi gördü. 5,61 Türk lirası ile günün en yükseğini kaydeden ARSAN kodlu hisse senetleri, Nisan ayından bu yana en güçlü değerini kaydetti.

TSİ 17.14’te yüzde 1 ekside alıcı bulan ARSAN hisseleri, 5,43 – 5,61 TL aralığında hareket etti.

Haftalık bazda yüzde 7 değerlenen hisselerin aylık getirisi yüzde 16’ya ulaşırken yıllık bazda yüzde 43 arttı. Yükseliş durumunda ARSAN hisseleri için ilk teknik direnç noktası 5,59 TL olurken düşüş durumunda ilk teknik destek 5,40 TL oldu.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Konuyla ilgili olarak Arsan Tekstil Kasım ayındaki açıklamasında şirketin %27,50 oranında iştiraki olan Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin kullanacağı 60.000.000 TL tutarındaki banka kredisine, 16.500.000 TL kefalet verilmesine oy birliğiyle karar verildiğini aktarmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.