Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ARK Invest ve 21 Shares Spot Ethereum ETF Başvurusunda Bulundu

Cathie Wood’un yatırım firması ARK Invest ve 21 Shares, SEC’e spot Ethereum ETF başvurusunda bulundu. Detaylar şöyle...
ARK Invest ve 21 Shares Spot Ethereum ETF Başvurusunda Bulundu
Yorum

Varlık yöneticileri ARK Invest ve 21Shares, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan bir başvuruya göre, spot Ethereum tutacak bir borsa yatırım fonu (ETF) için düzenleyici onay başvurusunda bulundu.

Başvurular kripto sektöründe ilk kez bir spot Ethereum ETF girişimini temsil ediyor. Fon, varlıkları Coinbase (COIN) Custody Trust Company’de muhafaza edecek. Haber sonrası Bitcoin ve Ethereum’da hafif bir yükseliş olsa da, bu kısa sürdü.

Bitcoin ve Ethereum sırasıyla 25.750 dolar ve 1.630 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Başvuru, Ark ve 21Shares’in ortak girişimi de dahil olmak üzere, çok beğenilen bir spot Bitcoin ETF’si için yapılan bir dizi başvurunun ardından geldi. SEC geçen hafta tüm bu başvurulara ilişkin kararı ertelemişti.

Başvuru aynı zamanda ilk vadeli işlemlere dayalı Ethereum ETF’sinin SEC tarafından onaylanması beklenen tarihten önce gerçekleşti. SEC’in Ekim ortasında veya öncesinde bir karar vermesi bekleniyor.

Varlık yöneticisi Grayscale’in, SEC’in Bitcoin Trust’ın Bitcoin’e dönüştürülmesine izin vermeyi yeniden düşünmesini gerektiren bir itirazı kazanmasının ardından, pek çok firma düzenleyici onay konusunda umutlu görünüyor.

Her iki firmanın spot Bitcoin ETF başvuruları da bulunuyor ve SEC tarafından onaylanması bekleniyor. ARK Invest ve 21Shares’in mevcut başvuruları, firmaların 2021’den beri spot Bitcoin ETF başlatmaya yönelik üçüncü girişimidir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%