Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Arınç’tan Seçim Açıklaması: Ne Mayıs Ne Haziran’da Seçim Olamaz

Bülent Arınç, deprem sürecinden dolayı seçimlerin ertelenmesi gerektiğini paylaştı. Arınç tarih vererek konuştu. İşte detaylar;
Arınç’tan Seçim Açıklaması: Ne Mayıs Ne Haziran’da Seçim Olamaz
Yorum

Eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Bülent Arınç, tüm Türkiye’nin seferber olup alarma geçtiği deprem sürecinden dolayı seçimlerin ertelenmesi gerektiğini söyledi. Devlet bürokrasisinin depremzedelerin yaralarına merhem olmak için odaklanması ve seçimlerin ivedilikle ertelenmesi gerektiğini vurguladı.

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan Arınç, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinin ertelenerek Kasım 2023’te yapılmasını önerdi.

Afetin acı bilançosunun zaman geçtikçe daha da gün yüzüne çıktığını, binlerce kaybın, on binlerce yaralanın olduğunu söyledi. Arınç, seçimle ilgili tartışmalara işaret ederek “Allah’tan korkun, hala en kaz altında cesetler var. Seçmenden bahsedilmezken seçimden bahsetmek nasıl mümkün oluyor?” ifadelerini kullandı.

“Türkiye Seçim Stresinden Kurtulmalıdır”

Türkiye’nin acilen seçim stresinden kurtulması gerektiğini aktaran Arınç, buna vatandaşın da bürokrasinin de buna ihtiyacı olduğunu paylaştı.

Ne Mayıs’ta ne Haziran’da seçimin olmayacağını, olamayacağını vurguladı ve seçimlerin ivedilikle ertelenmesi gerektiğini söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu