Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Arınç’tan Seçim Açıklaması: Ne Mayıs Ne Haziran’da Seçim Olamaz

Bülent Arınç, deprem sürecinden dolayı seçimlerin ertelenmesi gerektiğini paylaştı. Arınç tarih vererek konuştu. İşte detaylar;
Arınç’tan Seçim Açıklaması: Ne Mayıs Ne Haziran’da Seçim Olamaz
HABER GİRİŞ

Eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Bülent Arınç, tüm Türkiye’nin seferber olup alarma geçtiği deprem sürecinden dolayı seçimlerin ertelenmesi gerektiğini söyledi. Devlet bürokrasisinin depremzedelerin yaralarına merhem olmak için odaklanması ve seçimlerin ivedilikle ertelenmesi gerektiğini vurguladı.

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan Arınç, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinin ertelenerek Kasım 2023’te yapılmasını önerdi.

Afetin acı bilançosunun zaman geçtikçe daha da gün yüzüne çıktığını, binlerce kaybın, on binlerce yaralanın olduğunu söyledi. Arınç, seçimle ilgili tartışmalara işaret ederek “Allah’tan korkun, hala en kaz altında cesetler var. Seçmenden bahsedilmezken seçimden bahsetmek nasıl mümkün oluyor?” ifadelerini kullandı.

“Türkiye Seçim Stresinden Kurtulmalıdır”

Türkiye’nin acilen seçim stresinden kurtulması gerektiğini aktaran Arınç, buna vatandaşın da bürokrasinin de buna ihtiyacı olduğunu paylaştı.

Ne Mayıs’ta ne Haziran’da seçimin olmayacağını, olamayacağını vurguladı ve seçimlerin ivedilikle ertelenmesi gerektiğini söyledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın