Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Argo Blockchain Zorlu Şartlara Rağmen Bitcoin Üretimini Artırıyor

Kripto para madenciliği şirketi Argo Blockchain, artan BTC zorluğuna rağmen üretimini artırıyor. Detaylar geliyor…
Argo Blockchain Zorlu Şartlara Rağmen Bitcoin Üretimini Artırıyor
HABER GİRİŞ

Halka açık Bitcoin madenciliği şirketi Argo Blockchain, ağ zorluğunda yaşanan artışa rağmen, şirketin günlük BTC üretimini artırdı. Şirket madencilik faaliyetleri kapsamında Şubat ayında 162 BTC çıkardı. Argo’nun Şubat ayındaki günlük Bitcoin üretim oranı, ortalama ağ zorluğundaki aylık yüzde 10’luk artışa rağmen, Ocak ayına kıyasla yüzde 7 arttı.

Bitcoin madencilik zorluğu, bir BTC bloğu çıkarmanın ne kadar zor olduğunu tanımlayan bir ölçüdür. Daha yüksek bir zorluk, işlemleri doğrulamak ve yeni kripto para madenciliği yapmak için daha fazla hash oranı veya ek bilgi işlem gücü gerektirir.

Blockchain.com’dan alınan verilere göre , BTC ağ zorluğu Şubat ayında tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükseldi ve 25 Şubat’ta 43 trilyon zorluk oranına ulaştı.

BTC madencilik zorluğu grafiği
Kaynak: Blockchain.com

Argo’dan gelen BTC üretim haberi, 10 Mart’ta gerçekleşmesi beklenen bir sonraki Bitcoin zorluk ayarlamasına dair bekleyişin ortasında geliyor. BTC.com’dan alınan verilere göre, bir sonraki zorluğun 43,4 trilyona ulaşacağı tahmin ediliyor.

Argo Blockchain, amiral gemisi madencilik tesisi Helios’u 2022’nin zorlu kripto piyasasının ortasında Mike Novogratz’ın kripto yatırım şirketi Galaxy Digital’e satmıştı. Galaxy’nin tesisini kullanarak madencilik yapmaya devam eden Argo, satıştan sonra BTC üretiminin düştüğüne tanık oldu. Bu düşüşten aylar önce Argo aylık 200 BTC’den fazla üretim gerçekleştiriyordu.

GCM Yatırım Banner

Artan üretimin ortasında, Bitcoin tarihi zirvelerinin çok altında işlem görmeye devam ediyor. Dijital varlık Kasım 2021’de 69.000 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Kripto para birimi yazım itibarıyla 432 milyar dolar piyasa değerine sahip ve 22.400 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.