Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Arena Bilgisayar’ın Brightstar Türkiye Satın Alımı Başarıyla Sonuçlandı

Arena Bilgisayar, Brightstar Türkiye hisselerinin satın alımının başarıyla sonuçlandırıldığını duyurdu. Arena hisseleri güne artıda başlarken yükseliş sürüyor.
Arena Bilgisayar’ın Brightstar Türkiye Satın Alımı Başarıyla Sonuçlandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Arena Bilgisayar Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) Brightstar Türkiye’nin hisselerinin satın alım işleminin başarıyla sonuçlandırıldığını duyurdu.

Brightstar Türkiye hisselerinin %100’ünün Arena Bilgisayar’a devri 01.12.2021 tarihi itibariyle gerçekleştirildi. Dün en son 11,58 Türk lirasında alıcı bulan ARENA kodlu hisseler, söz konusu açıklamanın yapıldığı seansa 11,60 TL ile başlayıp açılışta 11,75 TL’lik yükseği gördü.

TSİ 10.44’te yüzde 2,5 artıda duran hisselerin gün içi hareket aralığı 11,60 – 11,93 Türk lirası oldu.
Arena Bilgisayar Hisse Yükseliş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Gün içi yüksek seviye hisselerin Temmuz başından bu yana en yüksek seviyesi oldu.

Son verilere göre ARENA hisseleri tüm göstergelerde pozitif bölgede kaldı. Günlük getiri yüzde 2,5 olurken haftalık bazda yüzde 4, aylık bazda yüzde 27 değer kazandı. Hisselerin bir yıllık getirisi ise yüzde 12 oldu.

Arena Bilgisayar daha önce Brightstar Türkiye’nin %100’ünün satın alma bedeli 35 milyon dolar nakit ödemeden 6 milyon dolar indirimle 29 milyon dolar olduğunu duyurmuştu.

GCM Yatırım Banner

Yapılan açıklamada 26,5 milyon dolar bedelin tamamının nakit olarak ödendiği ve Arena Bilgisayar’ın hisse devrine ilişkin başkaca bir ödeme yükümlülüğünün kalmadığı belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.