Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Arena Bilgisayar, Brightstar Türkiye’nin Alımı için Yeni Bedeli Açıkladı

Arena Bilgisayar, Brightstar Türkiye'nin %100'ünün satın alınması için belirlenen fiyatın TL'deki değer kaybı nedeniyle değiştirildiğini duyurdu.
Arena Bilgisayar, Brightstar Türkiye’nin Alımı için Yeni Bedeli Açıkladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Arena Bilgisayar Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) Brightstar Türkiye’nin %100’ünün satın alınması için belirlenen yeni fiyatı duyurdu.

Şirket 13 Eylül tarihinde Likewize Corp ile Brightstar Telekomünikasyon Dağıtım Ltd. Şti. (Brightstar Türkiye) hisselerinin %100’ünün satın alınmasına ilişkin sözleşme imzaladığını duyurmuştu. Bugün ise sözleşmenin imzalandığı tarihten bu yana Türk lirasında yaşanan kayıplar nedeniyle yeni bedelin belirlendiğini açıkladı.

KAP’a yapılan açıklamada, TL’de yaşanan devalüasyona istinaden Arena Bilgisayar’ın talebine karşılık yeni görüşmeler yapıldığını ve mutabık kalınarak başarılı sonuç alındığı duyuruldu.

Bu şekilde Brightstar Türkiye’nin %100’ünün satın alma bedeli 35 milyon dolar nakit ödemeden 6 milyon dolar indirimle 29 milyon dolar olarak belirlendi. Hisse devrinin en geç 30 Kasım 2021 tarihinde gerçekleştirilmesine karar verildiği de belirtildi.

Açıklamanın geldiği sıralarda Arena Bilgisayar hisseleri (ARENA) TSİ 12:34 sularında %4,8 oranında yükselişle 11,14 liradan işlem görmeye başladı.
Arena Bilgisayar Hisseleri Yüzde 4,8 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler geçen haftaki işlemlerde 9,5 lira bandında hareket ettikten sonra Cuma günü yükseliş gösterdi. Haftanın son işlem gününde 10 lira sınırına ulaşan hisseler, 10,74 lirayı gördükten sonra devre kesiciye girdi ve kapanışı 10,63 liradan yaptı.

GCM Yatırım Banner

Arena Bilgisayar hisseleri yeni haftaya ise 10,5 liradan başladıktan sonra 11,26 liraya kadar hızlıca yükseldi. Daha sonra pozitif ivmesini koruyarak TSİ 11:25 sularında 11,38 liraya kadar ulaştı. Daha sonra 11,10 – 11,20 lira aralığında hareket etmeye başladı.

Hisselerde yukarı yönlü ivmenin devam etmesi durumunda 11,43 ve 11,72 lirada bulunan direnç noktaları takip edilecek. Aşağı yönde ise 10,80 ve 10,46 liradaki destek noktaları izlenecek.

Hisselerin fiyat performansını incelediğimiz zaman; haftalık bazda %18,84 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık bazda %20 değerlenen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %2,95 oranında daha düşük bir seviyeden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.