Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Arçelik’ten Whirlpool Ortaklığı Hakkında Açıklama

Bu yılın başında Whirlpool Corporation ile ortaklık kuracağını açıklayan Arçelik, bugün konuya yönelik son gelişmelere dair açıklamada bulundu. Detaylar haberde...
Arçelik’ten Whirlpool Ortaklığı Hakkında Açıklama
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Beyaz eşya ve teknoloji şirketi Arçelik A.Ş., bugün sabah saatlerinde Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Whirlpool Corporation ve Arçelik’in kuracağı ortaklık ile ilgili izin süreçleri hakkında açıklamada bulundu.

Arçelik A.Ş., bu yılın başında beyaz eşya şirketlerinden olan Whirlpool Corporation’ın Avrupa’da faaliyet gösteren üretim, satış ve pazarlama iştiraklerinin tamamını bünyesine katacağını duyurmuştu.

Arçelik’in yüzde 100 bağlı ortaklığı Ardutch B.V. ile Whirlpool Cooperation ve sahibi olduğu Whirlpool EMEA Holdings LLC arasında İştirak Sözleşmesi’nin imzalandığı açıklanmıştı.

Bugün şirketten söz konusu ortaklık ile ilgili son gelişmelere dair açıklama geldi.

Şirket, süreç kapsamında Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasalar Otoritesine (UK Competition and Markets Authority) yapılan başvurunun 11 Ekim 2023 tarihi itibariyle Faz II – daha detaylı inceleme- sürecine geçildiğini açıkladı.

GCM Yatırım Banner

Arçelik açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasalar Otoritesi dahil olmak üzere, işlemin tamamlanması için düzenleyici otoritelerin onaylarının alınması için gerekli her türlü çalışma devam etmektedir. Daha önce paylaşılan öngörülen tamamlanma tarihinde onay süreçlerine bağlı değişiklikler yaşanabilecektir.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.