Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Arçelik Kredi Notu Yükseltmesinin Ardından Pozitif Bölgeye Geçti

Arçelik hisseler, JCR Eurasia Rating'in uzun vadeli ulusal notunu en yüksek seviyeye getirmesiyle pozitif bölgede seyretmeye başladı.
Arçelik Kredi Notu Yükseltmesinin Ardından Pozitif Bölgeye Geçti
Son Güncelleme: 
Yorum

Arçelik için kredi derecelendirme kuruluşu JCR Eurasia Rating kredi notu güncellemesi paylaştı. Yapılan açıklamada Arçelik’in uzun vadeli ulusal notu, en yüksek seviye olan AAA (Trk) olarak belirlendi.

Kısa vadeli ulusal notu A-1+ (Trk) olarak teyit edilirken, görünümleri stabil olarak belirlendi. JCR Eurasia Rating, Arçelik’in uzun vadeli yabancı ve yerel para cinsinden uluslararası notlarını BB olarak belirlerken, kısa vadeli yabancı ve yerel para cinsinden uluslararası notlarını B seviyesinde teyit etti.

Görünümleri stabil olarak belirleyen JCR Eurasia Rating sonrasında Arçelik hisseleri güne negatif başladıktan sonra pozitif bölgeye geçmeyi başardı.

Arçelik hisseleri (ARCLK) TSİ 10:45 sularında %1,95 oranında ekside 47,24 liradan işlem görmeye başladı.
Arçelik Hisseleri %1,41 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler geçen haftanın son işlem gününde 59,60 liraya kadar yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştü. Bu seviyeden sert gerileyen hisseler, Borsa İstanbul’daki negatif havanın etkisiyle dün 50 liranın altına indi.

Dünkü kapanışı 48,16 liradan gerçekleştiren hisseler, bugünkü işlemlere düşüşle 46,5 liradan başlangıç yaptı. Açılışın ardından 45,22 liraya kadar gerileyen Arçelik hisseleri, buradan toparlanma kaydederek TSİ 11:35 sularında 48,88 liraya kadar ulaştı.

Hisseler sabahki işlemlerde %1’den fazla düşerken, birkaç saat sonra %1 civarında yükselişe geçti. Yukarı yönlü eğilimin devamı durumunda 49,58 ve 51,02 lirada bulunan direnç noktaları izlenecek. Aşağı yönde ise 45,96 ve 43,78 liradaki destek noktaları takip edilecek.

Arçelik hisselerinin fiyat performansını incelediğimiz zaman; haftalık bazda %11,63 oranında değer kaybettiği görülüyor. Aylık %9,46 oranında değerlenen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %64,25 oranında daha yüksek bir seviyeden alıcı buluyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu