Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Arçelik Hisseleri Grev Kararına Rağmen 50 Lira Seviyelerinde Fiyatlanıyor

MESS ile Türk Metal Sendikası arasında yürütülen görüşmelerde, anlaşmaya varılamıyor. Birçok şirket için grev kararı alınırken Arçelik de liste arasında yer aldı.
Arçelik Hisseleri Grev Kararına Rağmen 50 Lira Seviyelerinde Fiyatlanıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Arçelik Anonim Şirketi dün akşam saatlerinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na toplu iş sözleşmesi görüşmeleri hakkında açıklamada bulundu.

Arçelik, olduğu Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) ile Türk Metal Sendikası arasında yürütülmekte olan Toplu İş Sözleşmesi müzakere sürecinde, Türk Metal Sendikası tarafından tüm işyerleri için uygulama tarihi sonradan belirlenmek üzere grev kararı alındığını bildirdi.

Toplu İş Sözleşmesi imzalanması amacıyla görüşmelerin sürdüğü ve sürece ilişkin önemli gelişmeler, ilgili düzenlemeler çerçevesinde kamuya açıklanacağı eklendi.
Arçelik Hisse 30 Aralık
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Arçelik (ARCLK) hisseleri dün akşam yapılan açıklamaya karşın güne artıda başladı.

Önceki kapanışı 50,20 TL olan Arçelik, seans açılışını 50,40 TL ile yapıp sonrasında yönünü aşağıya çevirdi. 49,84 liraya kadar geriledikten sonra buradan aldığı destekle 50 liraya döndü. Arçelik hisse senetlerinin gün içi fiyat aralığı 49,84 – 51 lira oldu.

Aşağı yönlü seyir durumunda 49,69 lira ilk teknik destek seviyesini gösterdi. 19 Aralık’ta 59,6 lira ile rekor kıran hisseler zirveden çok fazla uzaklaşmadı.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Son verilere göre Arçelik hisselerinin haftalık getirisi yüzde 2,5’ken aylık bazda yüzde 15 değer kazandı. Arçelik hisselerinin yıllık getirisi ise yüzde 75 oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.