Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Arçelik Hisseleri 50,5 TL Rekorunun Ardından Yükselişini Sürdürüyor

Arçelik hisseleri bugünkü açılışın hemen ardından 50,5 liraya kadar yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti.
Arçelik Hisseleri 50,5 TL Rekorunun Ardından Yükselişini Sürdürüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Arçelik dün Aspilsan ile bir iş birliğine imza attığını duyururken, hisseleri bugünkü işlemlerde tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. İstanbul’da gerçekleştirilen törenle duyurulan iş birliği kapsamında iki şirket, Türkiye’de üretilen küçük ev aletleri için ortak batarya tasarlayıp üretecek.

Arçelik ve Aspilsan’ın bu iş birliği ile yerli üretimi destekleyip ürün yerlileştirme oranını artırması planlanıyor. İş birliği kapsamında batarya tasarımı ilk olarak yerli üretim oranı en yüksek seviyede olan şarjlı dik süpürge ürününde gerçekleştirilecek. Ardından tüm şarjlı ürünler ile yerli üretime devam edilecek.

Bu iş birliğinin yaratacağı katma değer ve dışa bağımlılığın azaltılması durumunun Arçelik hisselerine olumlu yansıyacağı yorumları gelmişti.

Bu gelişmeler yaşanırken Arçelik hisseleri (ARCLK) TSİ 15:36 sularında %0,21 oranında artıda 48,64 lirada seyrediyor.
Arçelik Hisseleri %0,21 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler dünkü işlemlerde yükseliş eğilimini güçlendirirken, 49,22 liraya kadar tırmanmıştı. Günün kapanışını 48,52 liradan gerçekleştiren hisseler, bugünkü işlemlere güçlü yükselişle 49,02 liradan başlangıç gerçekleştirdi.

Hisseler açılışın gerçekleştiği ilk 5 dakika içerisinde 50 lira sınırına kadar yükseldikten sonra 50,5 liraya kadar ulaştı. Bu seviye Arçelik hisselerinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kaydedildi.

Arçelik hisseleri rekorun ardından kazançlarının bir kısmını geri vererek 48,24 liraya kadar geriledi. Daha sonra 48,5 lira bandında hareket etmeye başladı.

Hisselerde yukarı yönlü eğilimin devam etmesiyle birlikte 50 ve 51,38 lirada bulunan direnç noktaları takip edilecek. Aşağı yönde ise 47,74 ve 46,91 lirada bulunan destek noktaları izlenecek.

Hisselerin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık %4,76 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık bazda %32,54 oranında değerlenen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %85,08 oranında daha yüksek bir seviyeden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu