Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Arçelik 4Ç21’de Gelirini %69 Artırırken Hisseler için Hedef Fiyatlar Rekora İşaret Etti

Arçelik 2021’in dördüncü çeyreğinde güçlü gelir artışı açıkladı. Hisseler 2021’deki karlılığa rağmen güne düşüşle başladı. İşte detaylar;
Arçelik 4Ç21’de Gelirini %69 Artırırken Hisseler için Hedef Fiyatlar Rekora İşaret Etti
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Arçelik Anonim Şirketi, dün pay piyasalarının kapanmasının ardından finansal raporunu ve 2021 mali yıl sonuçlarıyla 2022 yılı beklentilerini açıkladı.

Önceki seansta en son 50,7 TL ile fiyatlanan Arçelik hisseleri, bugüne sert düşüşle başladı. Açılışta en düşük 48,8 lirayı gören Arçelik hisseleri devamında negatif seyrini sürdürdü.

Yazım sırasında yüzde 2’ye yakın düşen ARCLK hisseleri, son zayıflıkla haftalık yüzde 6 değer kaybetti.

Arçelik Hisse Düşüş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

ARCLK Hisseleri için Hedef Fiyatlar 59,60 TL’lik Rekorun Üzerinde Belirlendi

Gedik Yatırım, analizinde Arçelik’te hedef fiyatın 69,27, potansiyel getirinin ise yüzde 37 olmasının beklendiğini söyledi. Vakıf Yatırım da 4Ç21 finansal sonuçlarının beklentilere paralel geldiğini belirterek Arçelik için hedef piyasa fiyatını 69,90 TL olarak belirlerken, kısa vadeli “Endeksin Üzerinde Getiri” ve uzun vadeli “AL” önerilerini korudu.

ICBC Yatırım, Arçelik için hedef fiyatını 80,00 TL olarak belirledi. İş Yatırım’ın hedef fiyatı 70,2 TL oldu.

GCM Yatırım Banner

Açıklanan rapora göre Arçelik, 2021’in dördüncü çeyreğinde kur artışının net satış büyümesine öncülük ettiğini söyledi. 2021 tatmin edici karlılıkla tamamlanırken güçlü gelir artışı kaydedildi.

Yıllık bazda yüzde 69 gelir artıran Arçelik, çeyreklik bazda yüzde 24 artış açıkladı. Organik büyümesininse yıldan yıla yüzde 42 arttığını aktardı. Arçelik, sürdürülebilir bir gelecek yaratma taahhüdünün tanınması ile, HRH Galler Prensi Terra Carta Mührü alan dünyadaki 45 şirketten biri oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın