Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Arbitrum Balinalarından İlginç İşlemler! ARB Fiyatı Ne Olacak?

Airdrop etkinliğinden sonra fiyatında ciddi dalgalanmalar yaşayan ARB token balinaların da ilgi odağında! Fiyatı nasıl etkileyebilir? Detaylar haberde;
Arbitrum Balinalarından İlginç İşlemler! ARB Fiyatı Ne Olacak?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Son haftalarda kripto sektöründe en çok beklenen olaylardan biri hiç kuşku yok ki Arbitrum airdrop etkinliği oldu. ARB tokenın etkinlik sonrasındaki fiyat performansı ise şu sıralar yatırımcıları için hayal kırıklığı yaratıyor.

Airdroptan yararlanan kitlenin fiyat üzerinde büyük bir satış baskısı yaratmasıyla karşı karşıya kalan ARB, Pazartesi günü 1.11 dolar seviyesine kadar geriledi.

ARB Fiyat Hareketleri

Bununla birlikte o zamandan beri ARB’nin yükseliş trendinde olduğu görülüyor. Fiyatını dün 1.44 dolara çıkaran ARB, hafta başından bu yana ise yüzde 23 oranında değer kazanmış durumda.

Fiyat, son 24 saat içinde 1.44 dolarlık zirveyi gördükten sonra düzeltmeye girdi ve 1.31 dolara kadar geriledi. Haber yazımı itibarıyla ise piyasadaki genel hareketlenmeyle birlikte tekrar 1.40 dolar seviyesine yakın seyrediyor.

Balinalar ve Kurumlar ARB Alıyor mu? Yoksa Satıyor mu?

Kripto piyasası zincir üstü analiz hizmeti sağlayıcısı Lookonchain, akıllı paranın ne yaptığını ortaya koymak amacıyla en büyük Arbitrum balinalarını analiz etti. Akıllı para ya da akıllı sermaye, profesyonel yatırımcılar ve finansal kurumlar tarafından kontrol edilen büyük çaplı fonları ifade etmektedir.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @lookonchain

Analiz, önde gelen dijital varlık şirketi Amber Group‘un, ARB varlıklarının çoğunu azalttığını tespit etti.

Amber’in ilgili iki adresi, 15.8 milyon dolar değerinde 11.2 milyon ARB aktardı ve bunun 7.3 milyon ARB’si (yaklaşık 10.3 milyon dolar) OKX ve Binance kripto borsalarına aktarıldı. 6.3 milyon dolar değerinde kalan 4.47 milyon ARB token ise Amber bağlantılı adreste tutulmaya devam ediyor.

Balinalar Varlıklarını Artırıyor

Öte yandan diğer balinaların ARB token biriktirmekte olduğu gözlemlendi. Lookonchain analizi, varlıklarını artıran üç büyük balina cüzdanını kaydetti.

Balina “0xe04d” Çarşamba günü OKX’ten 2.186 milyon ARB (yaklaşık 3.08 milyon dolar) alımı yaparken, dün ise OKX ve Binance’ten 1.861 milyon ARB (yaklaşık 2.62 milyon dolar) daha satın aldı.

Başka bir balina ise şu anda 4.048 milyon ARB’ye (yaklaşık 5.71 milyon dolar) sahip. Balina “0xadf5”, bir gün önce OKX’ten 2,288 milyon ARB (yaklaşık 3.22 milyon dolar) aldı ve kısa bir süre sonra bakiyesine 1.81 milyon ARB (yaklaşık 2.55 milyon dolar) daha ekledi. Şu anda 4.099 milyon ARB’ye (yaklaşık 5.78 milyon dolar) sahip.

Buna ek olarak, en büyük alıcı, ARB’yi elinde tutmaya devam ediyor ve Arbitrum tokenlarından hiçbirini elden çıkarmamış durumda. Bu bilinmeyen balina hala 9.94 milyon ARB’ye (yaklaşık 14 milyon dolar) sahip. Balina, büyük borsalarda listelenmeye başladığı ilk gün varlıklarını 5 milyon ARB düzeyinde artırmıştı.

Ekosistemde Görünüm Olumlu

Ethereum akıllı sözleşmelerinin işlevselliğini geliştirme amacıyla oluşturulan katman-2 çözümü olan Arbitrum, kripto analisti Aylo’nun sunduğu Twitter ileti dizisine bakıldığında airdrop etkinliğinden sonra yavaşlama belirtisi göstermiyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @alpha_pls

Yukarıdaki tablodan görüleceği üzere, Arbitrum son 24 saatte BSC, Polygon ve Avalanche’ın toplamından daha fazla DEX hacmi elde etti.

Ayrıca, günlük işlemler ve günlük aktif adresler de yükseliş gösterirken, rakamlar bir önceki ayın üzerine çıkmış durumda. Aynı şekilde, kilitli toplam değer de (TVL) tutarlı bir büyüme gösteriyor ve daha da yükselmeye devam ediyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @alpha_pls

TVL, ay ortasında yaklaşık 1.5 milyar dolardan dün 2.2 milyar dolara yükseldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.