Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Arbitrum Ağında Bitcoin Madencilik Gücü Takas Edilebilecek

Bitcoin madencilerinin sahip olduğu hash güçleri, Arbitrum ağında kullanıcılar arasında takas edilebilecek. Detaylar haberde...
Arbitrum Ağında Bitcoin Madencilik Gücü Takas Edilebilecek
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bitcoin madencilik gücünü temsil eden bir finansal ürün, karma güç pazarı olan Lumerin’in piyasaya sürülmesinin ardından artık Arbitrum ağında alınıp satılabilecek. Bu madencilerin Arbitrium ağına olan ilgisini artırabilecek bir gelişme.

Lumerin Hashpower Pazaryeri, Bitcoin madencilerinin ilgili meslektaşlarına ve madenci olmayanlara kolayca kapasite alıp satmalarına olanak tanıyarak, alıcıların hızla değer kaybeden ekipman satın almadan bitcoin ödülleri kazanma şanslarını artırmalarına olanak tanıyor.

İşlemler akıllı sözleşmeler aracılığıyla yönlendirilecek ve hashrate miktarı, süresi ve fiyatı belirtilecek. Potansiyel alıcılar, doğrudan, güvenilir olmayan işlemlere giriştiklerinin ve sözleşme tamamlandığında gerçek zamanlı ödeme yaptıklarının bilincinde olarak, ihtiyaçlarına uygun sözleşmeleri görebilecek ve seçim yapabilecek.

Satıcılar için, düşük elektrik maliyetli bölgelerdeki madenciler, hashrate sözleşmelerini piyasa fiyatlarında satarak, farkı koruyarak ortalamanın altındaki fiyatlara arbitraj yapma yeteneği kazanıyor.

Lumerin gibi pazarlar, madencilerin hashrate haklarını Bitcoin ödüllerinin bir kısmını alan alıcılara sunuyor. Böyle bir model, kullanıcıların son derece uzmanlaşmış bilgiye, maliyetli donanım harcamalarına veya uzun vadeli taahhütlere ihtiyaç duymadan Bitcoin madenciliği yapmasına olanak tanıyor.

GCM Yatırım Banner

Arbitrium ağının yerel token ARB, 1 milyar dolara yakın piyasa değerine sahip ve 0,81 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.