Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aracı Kurumun Önerdiği 7 Hisse Pozitif Getiri Sağladı

Vakıf Yatırım'ın Şubat ayında önerdiği 12 hisseden 7'si pozitif getiri sağladı. 5'i ise negatif getiri ile kapandı. İşte o hisseler...
Aracı Kurumun Önerdiği 7 Hisse Pozitif Getiri Sağladı
HABER GİRİŞ

Aracı kurum  Vakıf Yatırım, Şubat ayı içerisinde yatırımcılara önerdiği hisseler hakkında raporunu yayımladı. Böylece önerilen hisselerden 7 tanesi pozitif, 5 tanesi negatif getiri ile kapandı.
Vakıf Yatırım’ın Şubat Ayı Öneri Performansı raporuna göre söz konusu dönemde Teknik Strateji Bülteni içerisinde 12 hisse ile ilgili teknik öneri verildiği not edildi.

Buna göre pozitif getiri ile kapatılan önerilerin ortalama getirisinin yüzde 5,68 olduğu kaydedildi. Negatif getiri ile kapatılan önerilerin ise ortalama zararının yüzde 3,34 olduğu bildirildi.

Önerilen hedefe ulaşma ya da zarar kes ile kapatılmasına ilişkin ortalama elde tutma süresinin 3 gün olduğunu paylaşıldı.

Aracı kurumun önerdiği 12 hisse şunlar oldu:

“ ENKAI, BIOEN, KORDS, CWENE, ASELS, ENERY, AKBNK, TCELL, YKBNK, TKFEN, AFYON, KCHOL”

GCM Yatırım Banner

Önerilen hisselerde en fazla getiriyi yüzde 11,59 ile ASELS sağladı. ASELS’in ardından yüzde 7,84 ile BIOEN hissesi geldi.

ENKAI yüzde 6,67, KORDS hissesinin getirisi yüzde 5,40 oldu.

CWENE, TCELL, TKFEN, AFYON, KCHOL hisseleri ise negatif getiri sağlayan hisseler oldu.

En fazla getiriyi sağlayan ASELS hissesi bugün kapanışı 58,55 TL’den yaptı. Yıllık bazda yüzde 114,87 kazandırdı. Yüzde 4’den fazla negatif getiri sağlayan TKFEN hissesi ise kapanışı 45,06 TL’den yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.