Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aracı Kurumlar Mutabık Kaldı: Bu Hisse 284 TL’ye Çıkabilir

2023 bilançosunu yatırımcılarla paylaşan MLP Sağlık için kritik raporlar geldi. Aracı kurumlar hedef fiyatlarını yukarı yönlü güncelledi. İşte detaylar;
Aracı Kurumlar Mutabık Kaldı: Bu Hisse 284 TL’ye Çıkabilir
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler için önemli raporlar paylaşılmaya devam ediyor. Aracı kurumlar, finansal sonuçlarını beğendikleri şirketler için hedef fiyatlarını açıklayarak yatırımcıların tercih yapmalarını kolaylaştırıyor.

MLP Sağlık’ın 2023 bilançosunda açıkladığı rakamlar dikkat çekti. Şirketin dönen varlıkları yüzde 50, duran varlıkları yüzde 219, toplam varlıkları ise yüzde 139 yükseldi.

İş Yatırım

MLP Sağlık’ın perasyonel performans ile net karının beklentileri aştığına dikkat çeken İş Yatırım, tarife fiyatlarındaki çoklu revizyonların güçlü performansı desteklediğini paylaştı.

Beklentilerden iyi gelen 4Ç23 sonuçlarına göre piyasa tepkisinin olumlu olmasının beklendiği belirtildi. Şirketin 2024 yılında fiyat artışları ile sağlık turizmi gelirlerindeki toparlanma ile enflasyonun üzerinde büyüme sergileyebileceği aktarıldı.

İş Yatırım, MPARK için hedef fiyatını 220 TL’den 288 TL’ye çıkardı ve tavsiyesini “al” olarak korudu.

GCM Yatırım Banner

AK Yatırım

MLP Sağlık’ın 2024’ün son çeyreğinde beklentinin yüzde 30 üzerinde net kar açıkladığına dikkat çeken Ak Yatırım, şirketin geri alım programına dikkat çekti. 19 Mart 2024 itibarıyla geri alımların sermayenin yüzde 9,46’sına ulaştığı kaydedildi.

Beklentilerin üzerinde FAVÖK ve net kar açıklayan MLP Sağlık için hedef fiyatın 270 TL, önerinin ise “endeksin üzerinde getiri” şeklinde korunduğu paylaşıldı.

Oyak Yatırım, MPARK için hedef fiyatını 220 TL’den 245 TL’ye çıkardı, tavsiyesini “endeks üstü getiri“ olarak korudu.

Alnus Yatırım, MPARK için tavsiyesini 276 TL hedef fiyatla “al” olarak başlattı.

Aracı Kurumlar Mutabık Kaldı: Bu Hisse 284 TL’ye ÇıkabilirKaynak: Paratic Piyasalar

MPARK, 2023 yılını 145 TL’den tamamladı. BIST 100 endeksinin yüzde 0,4 artışla sınırlı bir yükseliş gösterdiği 20 Mart’ta MPARK, açıklanan raporlardan güç alarak yüzde 7,2 artışla 184,9 TL’den işlem görüyor. Son hareketle birlikte hissede haftalık yüzde 6, aylık yüzde 10 ve yıllık yüzde 135,5 oranında yükseliş gerçekleşti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.