Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aracı Kurum Yıllık Yüzde 100 Kazandıran Hisseyi Önerdi

BİST 100'ün rekor seviyeyi gördüğü günde PhillipCapital üç hisse için öneride bulundu. İşte öneri listesinde yer alan hisseler. Detaylar haberde...
Aracı Kurum Yıllık Yüzde 100 Kazandıran Hisseyi Önerdi
HABER GİRİŞ

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanlığı görevinde yaşan değişiklik sonrasında BIST 100 endeksindeki yükseliş devam ediyor. Zirve seviyeleri görmeye sürdüren endeks, bugün 8 bin 851,91 ile yeni zirveyi gördü. Borsanın yükseliş seyrinde ise aracı kurumların hisse önerileri dikkat çekiyor.

Yurt içi piyasalara yönelik günlük bültenini yayımlayan PhillipCapital, üç hisse için öneride bulundu. PhillipCapital’in günlük bülteninde önemli gelişmelere yer verildikten sonra hisse önerileri paylaşıldı.

Kurum, Alarko Holding A.Ş (ALARK), ENERJİSA Enerji A.Ş. (ENJSA) ve Türk Hava Yolları A.O. (THYAO) hisselerini önerdi.

Teknik Analiz Hisse Önerileri
Kaynak: PhillipCapital

ALARK hissesinde 113,00 TL üzerinde fiyatlamalar devam ettiği sürece pozitif havanın devamının gelebileceği not edildi. Hisse için hedef fiyat 117,50 TL olarak açıklandı.

ENJSA’nın 54,50 TL yatay bölgesinin üzerinde kalıcılığını koruyabilirse hissede tarihi zirvenin yenilenebileceği aktarıldı. Hedef fiyat ise 58,00 TL olarak belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Öneri listesinde yer alan THYAO hissesinde 275,00 TL bölgesini aştıktan sonra yükselişlerin hızlandığının görüldüğü not edildi. Hisselerin dün tarihi zirvesini yinelediği, kısa vadeli ortalamaların aşağı yönlü kırılmadığı sürece olumlu havanın devamının gelebileceği aktarıldı. Hedef fiyat ise 300 TL olarak açıklandı.

Önerilen hisselerin son durumu incelendiğinde yazım sırasında ALARK hissesi 113,7 TL’den, ENJSA hissesi 56 TL’den işlem gördü.

Yıllık bazda yüzde 100 kazandıran THYAO hissesi 286,5 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.