Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aracı Kurum “Türk Hava Yolları Yükseliyor” Dedi

Tera Yatırım, tarafından paylaşılan raporda THYAO'nun endeks üstü getiri önerisiyle listeye eklendiği not edildi. Detaylar haberde...
Aracı Kurum “Türk Hava Yolları Yükseliyor” Dedi
HABER GİRİŞ

Tera Yatırım, havacılık sektörünün önde gelen şirketlerinden biri olan Türk Hava Yolları’na yönelik raporunu bugün paylaştı. Şirketin listeye eklendiğini duyurdu.

Tera Yatırım tarafından paylaşılan raporda şu ifadelere yer verildi:

“Takip ettiğimiz şirketler listesine “Endeks Üstü Getiri” önerisiyle ekliyoruz.”

Söz konusu raporda Türk Hava Yolları’nın güçlü bir pazar konumuna sahip olduğu belirtildi. Marjların normalleşmesi beklenirken, düşük maliyetli havayolu firması AJet’in entegrasyonunun THYAO’ya sağlam karlılık getireceği düşünüldü.

THYAO için şu değerlendirme yapıldı:

GCM Yatırım Banner

“THYAO’ya sağlam karlılık getireceğini düşünüyoruz. Hisse senedinin cazip bir değere sahip olduğuna inanıyoruz ve yakın dönemde güçlü mevsimselliğin hisse fiyatını destekleyeceğini öngörüyoruz.

THYAO için 12 aylık hedef fiyat hisse başına 498,7 TL olarak yüzde 63 yukarı yönlü potansiyele işaret ettiği not edildi. 2024 yılında talebin toparlanması ve güçlü turizm desteğinin havacılık sektörünü destekleyeceği aktarıldı.

Havayolu şirketlerinin kapasite genişlemeleri sonucunda artan rekabet ortamının yolcu getirilerinde baskı oluşturacağı öngörülüyor. Tera Yatırım sağlam bilançonun kaldıraçla başa çıkmada yardımcı olduğunu not etti.

Türk Hava Yolları’na yönelik riskler ise şu şekilde paylaşıldı:

“Artan geopolitik gerilimler, yolcu sayısındaki düşüş, beklentilerin altında RASK, TL’nin değer kazanması ve artan jet yakıtı fiyatları hedef fiyatımız üzerinde aşağı yönlü risk oluşturabileceğini düşünmekteyiz.”

THYAO Hisselerinin Son Durumu

Haftanın ilk üç günü düşüş seyrinde olan THYAO hisseleri son iki gündür yükseliş seyrinde. Haftanın son işlem gününe pozitif seyirde başlayan THYAO hisseleri açılışı 307,75 TL’den yaptı. Saat 12.00’da 310,75 TL’ye yükselen hisseler günlük bazda yüzde 1,14 yükselişte.

THYAO hisseleri yıllık bazda yüzde 59,27 kazandırırken, aylık bazda yüzde 2,06 kaybettirdi. Haftalık kaybı yüzde 2,37 oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.