Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aracı Kurum THY ve Tav Havalimanları Payları için Kararını Verdi

Türk havacılık sektöründeki ilerleyişin hisselere de yansıması beklenirken, Yapı Kredi Yatırım’dan THYAO ve TAVHL hisseleri için işlem önerisi geldi.
Aracı Kurum THY ve Tav Havalimanları Payları için Kararını Verdi
HABER GİRİŞ

Yapı Kredi Yatırım, havacılık sektöründeki hisseler karşılaştırmasında Türk Hava Yolları’nı (THY) öne çıkardı. Raporda, THY hisseleri için “al” tavsiyesi verilirken, Tav Havalimanları Holding paylarına dair “sat” önerisi geldi.

Yapı Kredi Yatırım’ın bugünün tarihi ile paylaşılan teknik analizinde, son dönemde zayıf seyreden performansların ardından THYAO/TAVHL rasyosunun günlük grafiği ele alındığında lokal bir dip hazırlığı olduğu belirtildi.

Raporda, “Bu teknik yapı en azından kısa döneme yönelik THYAO tarafında TAVHL’ye rölatif bir güçlenme eğiliminin etkili olabileceğini düşündürüyor” denildi.

Dip hazırlığı beklentisi göz önüne alındığında 2 hisse arasındaki fiyat ilişkisinden ikili işlem önerisi olarak THYAO için “al” ve TAVHL için “sat” işlemi önerisi paylaşıldı.

THY hisseleri için “al” önerisinin geldiği günde THYAO kodlu paylar artıda kayda geçti. Yıllık primi yüzde 60’a düşen THYAO, TSİ 16.14 itibarıyla yüzde 1’in üzerinde artıda 305 liradan işlem gördü.

GCM Yatırım Banner

Tav Havalimanları Holding’in TAVHL kodlu hisseleri ise yüzde 1 yükselişle 250 liradan kayda geçti. Hisselerde yıllık prim yüzde 170 oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.