Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aracı Kurum Savunma Hissesini Öneri Listesine Ekledi

İnfo Yatırım, Aselsan Elektronik'in siparişlere yetişemediğini not etti. Şirketin hisselerinin öneri listesine eklendiği aktarıldı. Detaylar haberde...
Aracı Kurum Savunma Hissesini Öneri Listesine Ekledi
HABER GİRİŞ

İmzaladığı milyonluk anlaşmalarla adından söz ettiren Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin hisse fiyatına yönelik değerlendirme geldi. İnfo Araştırma söz konusu raporunda Aselsan’ın siparişlere yetişemediğini not etti.

İnfo Araştırma, Aselsan’ın bakiye siparişlerinin 11 milyar dolara ulaştığını aktardı. Pandemi öncesi zirve rakamları 10 milyar doların altında seyreden bakiye siparişlerin 2023 ve 2024 yıllarında 11 milyar dolara dayanmasının Aselsan’nın konjonktürde pozitif ayrışması için ışık tuttuğu aktarıldı.

Raporda Aselsan’ın geçmişte işletme faaliyetlerinden pozitif nakit akışı üretmekte zorlandığı, 2021 itibarıyla işletme faaliyetlerinden elde edilen nakit akışlarında iyileşme görüldüğü not edildi.

Bunun şirketin değerlemesine pozitif etki yarattığı ve büyüme sürecinde finansman maliyeti yükünün azalmasına yol açtığı aktarıldı.

 

GCM Yatırım Banner

 

Yapılan değerleme sonrasında şu ifadeler kullanıldı:

“Türkiye piyasasının uluslararası görünümünün iyileşmesi ve risk priminin azalmasının beklendiği bir ortamda, Aselsan’ın hisse fiyatını emsal şirketlere kıyasla cazip buluyoruz.”

Bu bağlamda Aselsan’ın 97,70 TL hedef fiyat ve yüzde 67 getiri potansiyeli ile öneri listesine eklendiği not edildi.

ASELS hisseleri bu haftaya düşüş seyrinde başlamış olsa da son 3 günde toparlamaya geçti.  Haftanın ilk işlem günü 55,5 TL’ye kadar gerileyen hisseler bugün açılışı 60,70 TL’den yaptı. Yazım sırasında yüzde 2,82’lik yükseliş ile 60,2 TL’den işlem gördü. Hisseler yıllık bazda yüzde 11,05 kazandırdı. Aylık bazda ise yüzde 0,17 kaybettirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.