Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aracı Kurum O Hisseye Dikkat Çekti: Hedef 324 TL Oldu

Alnus Yatırım, MLP Sağlık için hedef fiyatını yukarı yönlü revize etti ve 2024’ün ilk çeyrek finansal sonuçlarının beklendiğini açıkladı. İşte detaylar;
Aracı Kurum O Hisseye Dikkat Çekti: Hedef 324 TL Oldu
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da yatırımcılar, yukarı yönlü hareketliliklerin beklendiği süreçte hangi hisselerin pozitif performans sergileyeceğini öğrenmek için aracı kurumların paylaştığı model portföyleri yakından takip ediyor. Bu model portföyler, hisselere yönelik beklentilerin değişmesiyle dönemsel olarak güncelleniyor.

Alnus Yatırım 17 Mayıs tarihinde model portföy revize raporunu paylaştı. Aracı kurum, MLP Sağlık Hizmetleri’nin (MPARK) daha önce belirlenen hedef fiyata ulaştığını belirtti.

Aracı Kurum O Hisseye Dikkat Çekti: Hedef 324 TL OlduKaynak: Alnus Yatırım

Grubun nakit akışlarına yönelik değerleme modellerinde yapılan revizeler sonucunda MLP Sağlık için yeni hedef fiyatın 324 TL olduğu paylaşıldı. Şirket hisseleri için “al” tavsiyesi “tut”a çevrildi. Şirketin 2024’ün ilk çeyrek finansallarını açıkladıktan sonra bugün yapılan revizelerin tekrar gözden geçirileceği, bu kapsamda hedef fiyatın tekrar değişebileceği not edildi.

MPARK, 17 Mayıs saat 14.15 itibarıyla yüzde 0,2 artışla 287,5 TL’den işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner

Alnus Yatırım’ın model portföyünde en çok getiri potansiyeline sahip şirket yüzde 75 beklenti ile Mavi Giyim (MAVI) oldu. Onu yüzde 52,6 ile Akbank (AKBNK) ve yüzde 42,2 ile Arçelik (ARCLK) izledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.