Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aracı Kurum Nedenlerini Saydı: Bu Hisse 750 TL’ye Çıkabilir

ICBC Yatırım, 12 Mart tarihinde sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı sesli bülteninde CCOLA hisseleri için 12 aylık hedef fiyatını açıkladı. İşte detaylar;
Aracı Kurum Nedenlerini Saydı: Bu Hisse 750 TL’ye Çıkabilir
HABER GİRİŞ

Aracı kurumlar, Borsa İstanbul’da beğendiği şirketler için hedef fiyatlarını açıklamayı sürdürüyor. ICBC Yatırım, 12 Mart tarihinde Coca Cola için değerlendirmelerini paylaştı.

ICBC Yatırım, Coca Cola’da uluslararası operasyonlardaki büyümenin Türkiye’dekine kıyasla biraz daha güçlü olmasının etkisiyle 2024 yılında yüzde 5 konsolide hacim büyümesi beklediğini açıkladı.

Uluslararası operasyonların Pakistan’da ekonomik toparlanmayla ve Özbekistan ve Kazakistan’da 2 yeni fabrikanın faaliyete geçmesiyle bir miktar iyileşmesinin beklendiği belirtildi.

Aracı kurum, gıda harcamalarının defansif yapısını koruduğunu, Coca Cola’da FAVÖK marjının satışlardaki büyüme, güçlü fiyatlandırma, etkili riskten korunma ve sıkı masraf kontrolü sayesinde yıllık bazda sabit kalmasının beklendiği paylaşıldı. Finansal sözleşmelerle maliyetlerin öngörülebilir olmasının daha iyi fiyatlandırmayı olanaklı hale getirdiği kaydedildi.

ICBC Yatırım, en beğendiği şirketler arasında yer alan CCOLA hisseleri için hedef fiyatını 750 TL, tavsiyesini ise “al” olarak açıkladı.

GCM Yatırım Banner

2023 yılını 525,5 TL’den tamamlayan CCOLA, kısa vadede pozitif sayılmayacak bir performans sergiledi. Haftalık yüzde 2,5, aylık yüzde 1 değer kaybeden hisse, 12 Mart’ta kapanışını yüzde 1,5 düşüşle 609,5 TL’den gerçekleştirdi ve yıllık bazda yüzde 200 kazandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.