Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aracı Kurum Çelik Şirketi için Yüzde 25 Potansiyel Gördü

Yatırımcıların yakından takip ettiği çelik şirketinin analizi sonuçları Gedik Yatırım tarafından açıklandı. Aracı kurumun öngörüsü yüzde 25 getiri potansiyeli sundu. İşte detaylar;
Aracı Kurum Çelik Şirketi için Yüzde 25 Potansiyel Gördü
HABER GİRİŞ

2023 yılı bilançosuyla net kârını bir önceki seneye göre yüzde 23 artıran Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KCAER) paylarına ilişkin bugün Gedik Yatırım tarafından şirket analiz raporu yayımlandı. Şirketin finansal sonuçlarını nötr olarak değerlendiren aracı kurum, hedef fiyatını ve önerisini revize etti.

Kocaer Çelik’in finansal sonuçlarının 2023 yılına ait olduğuna işaret eden Gedik Yatırım, sonuçlara göre şirketin 2023 yılında net satışlarının reel olarak bir önceki yıla göre yüzde 14,2 düşerek 15.1 milyar liraya gerilediğini belirtti.

2023 yılındaki net kârının ise reel olarak bir önceki yıla göre yüzde 23 artarak 1.2 milyar liraya ulaştığının bilgisini verdi.

Aracı kurum KCAER payları için hedef fiyatını yüzde 25 getiri potansiyeli ile 68,18 olarak belirledi. Tavsiyesini ise “Endekse Paralel Getiri” olarak devam ettirdi.

Paratic Piyasalar Kocaer Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Yatırımcısına yıllık bazda yüzde 219,45 oranında getiri sağlayan şirket hissesi, bilançonun ardından düşüşe geçti. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın (TCMB) faiz artışı kararının ardındansa düşüşünü derinleştirdi.

GCM Yatırım Banner

Gün içerisindeki işlemlerinde en yüksek 53,15 lirayı test eden hisse TSİ 18.10 itibarıyla yüzde 8,09 düşüşle 50 liradan gün sonu yaptı.

Aylık bazda yüzde 6,84 oranında yükseliş kaydeden KCAER payları, haftalık bazda ise yüzde 6,54 oranında değer kaybetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.