Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aracı Kurum ALARK Yerine O Hisseyi Seçti: Hedef 42 TL

Deniz Yatırım, Alarko Holding’i model portföyünden çıkardığını ve Galata Wind Enerji’yi eklediğini duyurdu. İşte detaylar;
Aracı Kurum ALARK Yerine O Hisseyi Seçti: Hedef 42 TL
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da dalgalı hareketler devam ederken aracı kurumlar beğendikleri hisselerle ilgili duyurularını paylaşmayı sürdürüyor. Deniz Yatırım, 9 Temmuz tarihinde model portföyündeki değişikliklerle açıklama yaptı.

Aracı kurum Alarko Holding’i (ALARK) model portföyünden çıkardığını belirtti ve hissenin portföye eklenen 13 Eylül 2022 tarihinden 8 Temmuz 2024 kapanışına dek nominal yüzde 100 getiri sağladığı belirtildi. Rölatifte ise beklentilerden zayıf kaldığı ifade edildi.

Şirkette ortak satışlarına ait haber akışının hisse senedi üzerinde kurduğu baskı ve enflasyon muhasebesi sürecinde izlenen zayıf finansalların söz konusu kararı alma sürecinde etkili olan unsurlar olarak sıralandı.

Analistler, diğer yandan Alarko Holding’i turizm alanındaki yeni otel yatırımları ve tarım & gıda alanındaki yeni faaliyetleri ile enerji, depolama ve havacılık alanındaki yeni yatırım planlarına ek olarak solo nakit pozisyonu dolayısıyla uzun vadede beğendiklerini belirtti.

Galata Wind Model Portföye Eklendi

Deniz Yatırım, Galata Wind Enerji’yi (GWIND) 42 TL hedef fiyat ve “al” önerisiyle model portföyüne ekledi.

GCM Yatırım Banner

GWIND için öne çıkan başlıklar:

  • Devam eden yatırım süreci paralelinde artan kapasite
  • Yeni pazarlarda büyüme hedefi
  • Finansal kaynaklara ulaşma kabiliyeti
  • Temettü politikası ve enerji sektörüne artan ilgi

BIST 100 endeksinin değer kaybettiği 9 Temmuz’da GWIND günü yüzde 2,3 artışla 32,6 TL’den, ALARK ise yüzde 2 düşüşle 105,6 TL’den tamamladı.

Kaynak: Deniz Yatırım

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın