Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Araç Sahipleri için Zam Yağmuru Yeni Başlıyor

Motorine bu gece yarısı uygulanacak 1 liranın üzerindeki zamma ek bir artışın daha geleceği öğrenildi. Benzin de zam yağmurundan nasibini alacak…
Araç Sahipleri için Zam Yağmuru Yeni Başlıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Akaryakıt fiyatları için başlayan zam yağmuru dinmiyor. Geçen hafta zam yarışına LPG’den sonra motorinin ve ardından benzinin katılmasıyla araç sahipleri için günler zor geçerken bir fiyat artışı haberi daha geldi. Motorine bu gece gelecek 1,38 TL’lik zammın başlangıç olduğu, bir fiyat artışının da Çarşamba günü pompaya yansıyacağı öğrenildi.

Halk TV Ekonomi Editörü Olcay Aydilek’in sektör kaynaklarından edindiği bilgiye göre Ocak ayının son günü araç sahiplerini zam sürprizi bekliyor.

31 Ocak Çarşamba günü hem motorine hem de benzine zam geliyor. Böylece motorinde fiyatlar 1 TL 40 kuruş, benzinde ise 2 TL daha zamlanacak.

Bu geceki 1 TL 38 kuruşluk zam ise motorinin litresi İstanbul’da 41,62 TL, Ankara’da 42,36, İzmir’de 42,58 TL seviyesine çıkaracak.

Sandıklar Kapandıktan Sonra Zamlar Yüzde 100’ü Aştı

Geçen yılki seçim ekonomisi vatandaşın bütçesini çok yordu. Mayıs ayındaki seçimlerden itibaren vergi zamları ve döviz kurlarındaki artışlar da eklendiğinde bugüne kadar akaryakıt fiyatlarına gelen zam oranı yüzde 115’i buldu.

GCM Yatırım Banner

Akaryakıt fiyatlarındaki her değişiklik ise diğer ürün ve hizmetlere otomatik zam olarak yansımaya devam etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.