Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Araç Muayene Raporlarında Yeni Dönem Başladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Müdürlüğü, TÜVTÜRK tarafından verilen araç muayene raporları için dijital uygulamanın başlatıldığını duyurdu.
Araç Muayene Raporlarında Yeni Dönem Başladı
HABER GİRİŞ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü, bugün yaptığı açıklamayla TÜVTÜRK tarafından verilen araç muayene raporları için dijital uygulamanın başlatıldığını duyurdu.

Açıklamada, araç muayene raporlarına kısa mesaj, elektronik posta ve e-Devlet yoluyla ulaşılabilmesini sağlayan uygulamanın hizmete sokulduğu bildirildi.

Araç Muayenesinde Dijital Dönem Başladı

Konuyla ilgili açıklama, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğünün Twitter hesabından gerçekleştirildi.

“Araç muayenesinde e-rapor dönemi başladı” başlıklı paylaşımda, Bakanlığın dijitalleşme çalışmaları doğrultusunda, TÜVTÜRK tarafından verilen araç muayene raporlarına kısa mesaj, elektronik posta ve e-Devlet yoluyla ulaşılabileceği ifade edildi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @uhdgm_uab

Yeni Uygulamayla Sağlanacak Tasarruflara Değinildi

Dijitalleşme döneminin başlamasıyla birlikte sağlanacak tasarruflara ve uygulamanın getireceği yararlara da kısaca değinildi.

GCM Yatırım Banner

Yeni uygulamayla birlikte yılda 112 ton kağıt tasarrufu sağlanacağı, 1904 ağacın kesilmekten kurtulacağı ve 7 bin 840 metrekare çam alanının tahrip olmayacağına dikkat çekildi.

Ayrıca 459 bin 200 kilovat elektrik enerjisi sağlanacağı, 196 bin litre akaryakıttan tasarruf edileceği ve 30 bin 240 metreküp atık gazın atmosfere yayılımının engelleneceği bilgisi verildi.

Rapor Özetine e-Devlet Kapısı’ndan Ulaşılabilecek

TÜVTÜRK tarafından işletilen istasyonlarda araç muayene sürecinin sonunda verilen raporların, araç sahiplerine e-posta ya da kısa mesaj aracılığıyla gönderileceği ifade edildi. Araç sahiplerinin bu raporun özetine e-Devlet Kapısı’ndaki “Araçlarım” sekmesinden de ulaşabileceği belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın