Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Araç Alacaklar Dikkat! Bayramdan Sonra Fiyatlar Artar mı?

İstanbul Motorlu Araç Satıcıları Derneği Başkanı Hayrettin Ertemel, otomotiv sektörüyle ilgili son durumu değerlendirdi ve fiyatlara ilişkin beklentisini açıkladı.
Araç Alacaklar Dikkat! Bayramdan Sonra Fiyatlar Artar mı?
HABER GİRİŞ

Ekonomi yönetiminin attığı adımlar sıfır ve ikinci el otomobil fiyatlarında da kendini gösterdi. Fiyatlardaki artış hızı önceki dönemlere göre gerilerken sektörden önde gelen isimler bayram sonrası için önemli değerlendirmeler yaptı.

Bayram tatili sonrası araç fiyatlarının artıp atmayacağı, özellikle araç almak isteyen vatandaşlar tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. A Para’ya açıklama yapan İstanbul Motorlu Araç Satıcıları Derneği Başkanı Hayrettin Ertemel, fiyatların pandemi öncesi seviyelere döndüğünü belirtti.

Bayram öncesinde doğal olarak fiyatların yükseldiği ve belirli bir hareketliliğin yaşandığını, özellikle ikinci el otomotive talebin arttığı aktardı. Ertemel, 2023’ün son dönemlerinde sektöre yönelik alınan tedbirlerin fiyatları düşürdüğünü, tedbirlerin fiyatlara olumlu anlamda yansıdığını ifade etti.

Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın göreve gelmesinden sonraki süreçte yaşanan dalgalanmaların azaldığına dikkat çekti ve araç fiyatlarındaki dengesizliğin ortadan kalktığını paylaştı.

Araç Fiyatları Artacak mı?

Hayrettin Ertemel, bayramdan sonra hareketliliğin devam etmesinin beklendiğini, fiyatların da bayramdan önce olduğu gibi dengeli bir şekilde devam edeceğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Otomotiv sektöründeki talebin yaz aylarında devam edebileceğini, otomotivde şu anda fiyatların gayet makul seviyelerde olduğunu kaydetti.

Artık sıfır araca erişim konusunda bir problem olmadığını vurgulayan Ertemel, araç alacaklar için şu an uygun zaman olduğunu açıkladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.