Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aptos’ta Büyük Kilit Açılışı Yaklaşıyor: Fiyatta Düşüş Beklentisi

Katman 1 protokolü olarak yaratılan Aptos’ta Kasım ayında 103 milyon dolar değerinde APT’nin kilidi açılacak.
Aptos’ta Büyük Kilit Açılışı Yaklaşıyor: Fiyatta Düşüş Beklentisi
HABER GİRİŞ

Eski Facebook çalışanları tarafından kurulan bir Katman 1 protokolü olan Aptos, TokenUnlocks’a göre Kasım ayında 20 milyon dolarlık APT’nin kilidi açılacak. APT’ye bağlı türev piyasasından elde edilen veriler, tüccarların kripto para biriminde düşüş beklentisi içinde olduğunu gösteriyor.

Yaklaşan APT kilidinin açılması, piyasa değeri 103 milyon dolar değerindeki Aptos’un dolaşımdaki 235,02 milyon arzının yüzde 8,5’ine karşılık geliyor. Arzın büyük bölümüne sahip olan ilk yatırımcılar ve proje ekibi üyelerinin, varlıklarını bir anda tasfiye etmelerini önlemek için tokenler genellikle kilitlenir. Böylece piyasa değerinin korunması amaçlanır.

Araştırma firması The Tie’a göre, APT’nin Kasım ayındaki kilidi açması önemli miktarda likidite serbest bırakacak. Tie bülteninde, “Yatırımcılar ve ana katkıda bulunanlar için önemli token kilitlerinin açılması 11 Kasım’da planlanıyor. Kilidi açılacak toplam 20 milyon APT daha sonra önceki 30 gündeki ortalama günlük işlem hacminin yüzde 112’sine eşit olacak.” ifadelerini kullandı.

Açıklamada kilit açma işlemlerinin aylık olarak gerçekleşeceği ve staking ödülleri ile aynı zamana denk geleceği belirtildi. Araştırma firması , bu yılın başlarında, serbest likiditenin kilidini açan veya ortalama günlük hacmin yüzde 100’ünden fazlasını temsil edenlerin fiyatlar üzerinde baskı oluşturma eğiliminde olduğunu söyledi.

APT’ye bağlı sürekli vadeli işlem piyasasından gelen en son konumlandırma verileri, kripto tüccarlarının altcoine karşı düşüş beklentisi içinde olduğunu gösteriyor.

GCM Yatırım Banner
APT günlük grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Açık faiz ağırlıklı fonlama faizleri Şubat ayından bu yana en olumsuz seviyesinde. Negatif bir oran, short pozisyondakilerin düşüş yönlü bahislerini açık tutmak için uzun pozisyon ödediği anlamına gelir.

Negatif fonlama oranlarının yanı sıra açık faizdeki artış, kaldıracın düşüş yönüne doğru eğildiğini gösteriyor. APT 1.2 milyar dolar piyasa değerine sahip ve an itibarıyla 5,18 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.