Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Apple’ın Yeni Lansmanı Bu Altcoinde Sert Ralli İşareti mi?

Apple'ın uzun süredir beklenen karma gerçeklik gözlüğü bir metaverse coin için sert ralli işareti olabilir! Detaylar haberde;
Apple’ın Yeni Lansmanı Bu Altcoinde Sert Ralli İşareti mi?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Apple’ın merakla beklenen karma gerçeklik gözlüğü, iPhone’un işletim sisteminin üç boyutlu bir sürümünü yaratmaya yönelik iddialı bir girişim olarak nitelendiriliyor. Apple’ın, Decentraland üzerinde VR başlatmasıyla MANA’nın metaverse kralı olabileceği ise son günlerin en çok konuşulanları arasında.

Apple’ın yılın ilerleyen zamanlarındaki VR lansmanı, MANA için başka bir yükseliş ivmesinin öncülüğünü yapabilir! Bunun yanı sıra MANA için işlem hacmi azalmış görünürken, satış baskısının gerekçeleri de hafifliyor gibi. İşte dikkat çekenler…

MANA Metaverse Kralı mı Olacak?

2021 yılı içinde metaverse ve sanal gerçeklik etrafında yapılan konuşmalar ve gerçekleşen tartışmalar metaverse kripto para birimlerini de hareketlendirdi. Dozu giderek artan bu söylemler, Decentraland (MANA) ve The Sandbox (SAND) gibi tokenların tüm zamanların en yüksek seviyelerine (ATH) ulaşmasının en önemli nedeniydi.

Bununla birlikte, olumsuz piyasa koşullarının çabaları rayından çıkarma girişimleri nedeniyle bu tokenların birçoğu zirvelerinden ciddi şekilde uzaklaşmış durumda. Ancak yeni koşullarda, Bloomberg’in Apple’ın sanal gerçeklik (VR) cihazları etrafında dönen 23 Ocak tarihli yeni raporu bu tokenlara bir canlanma nefesi verebilir.

Yılın ilerleyen zamanlarında piyasaya çıkması beklenen cihazlar, özellikle MANA yatırımcıları tarafından olumlu bir sonuç beklentisiyle büyük bir merakla takip ediliyor.

GCM Yatırım Banner

Decentraland projesi, tokenı Ethereum (ETH) blok zincirinde olan bir sanal gerçeklik deneyimi etrafında inşa edilmiştir. 2023 yılında MANA, son 30 günde yüzde 118.49’luk inanılmaz bir değer artışı gerçekleştirerek pazarın geri kalanına eşlik etmiş durumda. Peki, yaklaşan VR lansmanı ile MANA yine beklentileri aşacak mı?

Uzmanlar özellikle Apple, 2024’ün sonlarında cihazın daha ucuz bir sürümünü çıkarmayı planladığı için MANA’nın bir ralli yakalama şansı olabileceği üzerinde duruyor. Apple, yeni ürününün ilk yılında yaklaşık 1 milyon adet satmasını bekliyor. Nadir bir hareketle, ilk sürümde – yüksek fiyata bile – kâr etmeyi planlamaması, şirketin projeye uzun vadeli baktığını gösteriyor.

Güncel fiyat durumuna bakıldığında; günlük zaman diliminde üstel hareketli ortalama (EMA), MANA’nın uzun vadede muhtemelen daha yüksek fiyatlanabileceğini gösterdi. Bunun nedeni, 200 EMA’nın (mor) hem 20 (mavi) hem de 50 (sarı) EMA üzerinde konumlandırılmasıdır. Geçişlere ve sapmalara dayalı olarak duruş, MANA fiyat hareketinin yükselişe geçebileceğini gösterdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Bu arada Apple, VR ürünleri oluşturmaya dahil olan tek teknoloji firması değil. Mark Zuckerberg liderliğindeki Meta bir süredir sahada. Bununla birlikte, şirketin metaverse coinlerin yararlanabileceği kayda değer bir atılımı henüz olmadı.

MANA için Veriler Ne Anlatıyor?

MANA’ya dönecek olursak, tokenın son haftalarda artış yaşamasının bir nedeni de hacmiydi. Santiment’e göre, tokenın işlem hacmi dönem boyunca birkaç kez bir milyar doları aştı.

Ancak haber yazımı esnasında 230.37 milyona düştü. Düşüş, yatırımcıların Decentraland ağı üzerinden işlem yaptıklarını gösterdiklerini ortaya koydu. Bu aynı zamanda 30 günlük piyasa değerinin gerçekleşen değere (MVRV) oranına da yansımıştır.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

MVRV oranı yüzde 46.01’e düştüğü için, bu, sahiplerin son zamanlarda daha az kazanç elde ettiği anlamına geliyordu. Ancak MVRV oranı durumu, satış baskısı için azalan bir neden ile olası bir birikim dönemine de işaret etti.

Bu nedenle, metaverse teknoloji pazarı genişledikçe, MANA gibi tokenların destekle birlikte hareket etme şansı yüksek görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.