Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Apple’dan Önemli Karar! Hindistan’da İlk Mağazasını Açtı

Apple, Hindistan’da ilk mağazasını açarak, iPhone üreticisinin geleceğinin önemine vurgu yaptı.
Apple’dan Önemli Karar! Hindistan’da İlk Mağazasını Açtı
Yorum

Dünya devi Apple, Pazartesi günü Hindistan’daki ilk mağazasını açtı. 2021 yılında açılması planlanan ancak pandemi nedeniyle ertelenen Apple BKC (Bandra Kurla Complex) Mumbai’de Jio World Drive Alışveriş Merkezi’nde açıldı. İkinci mazağa ise Perşembe günü Delhi kentinde açılacak.

Apple CEO’su Tim Cook, sosyal medya hesabından paylaştığı bir fotoğraf ile açılışın müjdesini verdi. Ardından ise Apple BKC’nin resmi açılışı gerçekleşti.

Apple, aldığı bu karar ile iPhone üreticisinin geleceği için önemli bir adım atmış oldu. Tim Cook, “Hindistan çok güzel bir kültüre ve inanılmaz bir enerjiye sahip ve uzun süredir devam eden tarihimizi inşa etmekten heyecan duyuyoruz” ifadesini kullanırken, daha önceki açıklamalarında Hindistan’ın uzun süredir Apple’ın geleceği için kilit bir pazar olduğunu belirtiyordu.

Apple analistleri, şirketin en büyük pazarlarından biri olan Çin’e ilk girdiğindeki stratejisine benzeyen bir hareketle Hindistan’daki iPhone satışlarının ve üretimin artırılmasını hedefliyor.

Mumbai mağazasının, çok önemli bir yerde olduğu belirtilerek, özel bir güneş enerjisi sistemine sahip olduğu ve mağazanın operasyonları için fosil yakıtlara sıfır güven duyduğu vurgulandı. Apple BKC’nin bu sayede yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanabileceği aktarıldı.

Counterpoint Research’ün ortağı Neil Shah, Apple’ın her zamanki gibi bu eğilimi kendi lehine çevirme noktasında hızlı bir aksiyon aldığını söyledi. Hindistan’da açılan mağaza ile şirketin gelirinin ve iPhone satışlarının ABD ve Çin gibi pazarlarda görülen seviyelere yakın artırılabileceği beliritliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu