Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Apple’dan Görülmemiş Adım: Güncelleme Bekleyenleri İlgilendiriyor

ABD’li teknoloji devi Apple, iPhone ve Mac ürünleri için geliştirdiği güncelleme süreçlerinde ertelemeye gitti. Ayrıntılar geliyor…
Apple’dan Görülmemiş Adım: Güncelleme Bekleyenleri İlgilendiriyor
HABER GİRİŞ

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Apple, milyonlarca kullanıcısını ilgilendiren bir karara imza attı. Apple yazılım kodlarındaki aksaklıkları giderebilmek için iPhone, iPad, Mac ve diğer cihazlara yönelik gelecek yılın yazılım güncellemelerinin geliştirilmesini duraklattı.

Karar hakkında bilgisi olan kişilere göre, geçtiğimiz hafta şirket içinde çalışanlara duyurulan gecikmenin amacı, ilk sürümlerdeki hataların çoğalmasının ardından kalite kontrolün sürdürülmesine yardımcı olmaktı.

Konunun özel olması nedeniyle isminin açıklanmasını istemeyen kişiler, şirket mühendislerine yeni özellikler eklemek yerine kusurları düzeltmek ve yazılımın performansını artırmakla görevlendirildiğini söyledi.

Temiz arayüz, kullanımı kolay kontrolleri ve gizliliğe odaklanmasıyla ünlü Apple yazılımları, şirketin en büyük satış noktalarından biridir. Bu da kalite kontrolünü zorunlu hale getiriyor. Şirketin yeni özellikler ekleme isteği ile işletim sistemlerinin mümkün olduğunca sorunsuz çalışmasını sağlamak arasında bir denge kurması gerekiyor.

Geçtiğimiz ay şirket bir sonraki iPhone, iPad ve Mac işletim sistemlerinin ilk sürümünü tamamladı. Bu yineleme, ilk önemli kilometre taşı olduğundan M1 olarak biliniyor. iOS 18 ve iPadOS 18 adıyla çıkacak yazılıma ‘Crystal’ adı veriliyor. Yeni Mac yazılımı macOS 15 ise “Glow” olarak adlandırılıyor.

GCM Yatırım Banner

Apple, Haziran konferansında geliştiricilere ve tüketicilere ön izlemesini yaptıktan sonra genellikle her Eylül ayında ana yazılım tanıtımlarını gerçekleştiriyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.