Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Apple’ın Sesli Asistanı Siri’ye Çevrimdışı Modu Geliyor

Apple’ın yapay zekalı kişisel asistanı Siri, internetin olmadığı şartlarda da çalışacak. İşte detaylar…
Apple’ın Sesli Asistanı Siri’ye Çevrimdışı Modu Geliyor
HABER GİRİŞ

Teknoloji devi Apple’ın son yıllardaki en çok beğeni toplayan ve dikkat çeken uygulamalarından birisi hiç kuşkusuz Siri olmakta. Sesli asistan olarak bilinen Siri, kişilerin sesle verdiği komutlara akılcı yanıtlar vererek kullanım deneyimini en üst seviyeye çıkarıyor. Tabi şirket, Siri’yi buna rağmen her geçen gün daha gelişmiş hale getirmek için son sürat çabalamaya devam ediyor.

Teknoloji devi son günlerde yapmış olduğu patent başvuruları ile adından söz ettiriyor. Geçtiğimiz günlerde kullanıcıya göre yönünü otomatik ayarlayacak kulaklık için patent başvurusunda bulunan şirket, şimdi de Siri için dikkat çeken bir başvuruda bulundu. Yapılan başvuru sonrası Apple’ın Siri’yi internetsiz olarak çalıştırmayı planladığı görülüyor.

Siri’de İnternetsiz Kullanım Dönemi Başlıyor

Siri’de İnternetsiz Kullanım Dönemi Başlıyor

Apple Siri’yi daha kullanışlı hale getirmek için yeni planlar yapıyor. Şirketin son yaptığı patent başvurusu sonrası Siri’yi “Çevrimdışı Kişisel Asistan” adıyla internetsiz olarak kullanıma sunmayı hedefliyor. Özelliğin hayata geçmesiyle beraber oldukça konuşulacak. Patentte yer alan detaylar ışığında Siri’nin internet bağlantısı olmadan bazı önemli komutları yerine getireceği düşünülüyor.

Teknoloji devi aslında 2017 yılından beri bu özellik üzerinde çalışıyor. Apple bu özellik ile iOS cihazları daha kullanışlı hale getirerek müşterilerinin akıllı telefon deneyimini üst seviyeye çıkarmayı amaçlıyor. Sanal asistan daha önceden verilmiş olan komutları kaydedecek ve internetin olmadığı ortamda bu komutları yeniden hayat geçirecek.

GCM Yatırım Banner

2019 Yılına Siri Yeni Yüzüyle Girecek

2019 Yılına Siri Yeni Yüzüyle Girecek

Apple’ın Siri’ye kazandıracağı yeni özellikler ile rakiplerinden bir adım öteye geçeceği görülüyor. Özellikle Google, Amazon gibi teknoloji devleri de kişisel asistanlara yönelik önemli yatırımlarda bulunuyor. Apple’ın 2019 yılında çıkaracağı iPhone modellerinde, Siri’nin yeni özellikleriyle beraber geleceği tahmin ediliyor.

Şimdilik özelliğin ne zaman ve hangi modeller için sunulacağına dair net bir açıklama yapılmış değil. Ortada sadece yapılmış patent başvurusu var. Ancak Apple’a yakın kaynaklar, Siri’ye çevrimdışı çalışma işlevi kazandıracak özelliğin önümüzdeki aylarda resmi olarak tanıtılacağını belirtiyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.