Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Apple Yayınladığı iOS 13.2 ile Beklenen Deep Fusion Özelliğini Getirdi

Apple yeni işletim sisteminin dördüncü güncellemesi olan iOS 13.2’yi kullanıcılara dağıtmaya başladı. Yeni sürümde başta Deep Fusion olmak üzere pek çok yenilik mevcut.
Apple Yayınladığı iOS 13.2 ile Beklenen Deep Fusion Özelliğini Getirdi
HABER GİRİŞ

Teknoloji devi Apple kısa süre önce iPhone 11 modellerini tanıttı ve piyasaya sürdü. Başta iPhone 11 olmak üzere genel olarak amiral gemilerine kullanıcılardan büyük ilgi söz konusu. Şirket tanıtımda yeni işletim sistemi iOS 13’ü de kullanıcıların karşısına çıkardı. Yeni işletim sisteminde çok sayıda yenilik mevcut. Ancak iOS 13 ilk çıktığı günden bu yana yeni özelliklerinden çok kullanıcılara yaşattığı sorunlar ile gündeme geldi.

Çok sayıda yazılımsal hata içeren iOS 13 için Apple kısa sürede yeni yamalar yayınlamak durumunda kaldı. Özellikle iOS 13.1’de yer alan hatalar milyonlarca kullanıcının tepkisine neden olmuştu.Hatalar ile başı ağrıyan teknoloji devi beklenen büyük güncellemesi iOS 13.2’yi resmi olarak yayınladı. Hataların büyük bölümünün düzeltildiği belirtiliyor. Bununla beraber Deep Fusion teknolojisi başta olmak üzere pek çok yeni özellik kullanıcılara ulaşmış oldu.

iOS 13.2 Kullanıcılara Ulaştı

iOS 13.2 Kullanıcılara Ulaştı

Yeni iOs sürümünde kamera deneyimini artıracak Deep Fusion teknolojisi öne çıkıyor. Bununla beraber Siri için yeni gizlilik ayarları ve farklı emojiler güncellemenin içerisinde dikkat çeken detaylar. Deep Fusion iPhone kameralarının orta ve daha düşük ışıkta çok daha iyi fotoğraflar çekmesine imkan sağlıyor. Bu özellik daha önce duyurulmuştu ancak iOS 13.2 ile beraber son kullanıcıya ulaşmış oldu.

Deep Fusion fotoğrafı aslında dört adet çekecek. Daha sonra uzun pozlama ile çekim yapacak. Çekilen tüm fotoğraflar yeni teknoloji en küçük detayına kadar işlenecek. Bu işlem sonucunda ortaya en iyi fotoğraf çıkarılacak. Bununla beraber yeni emoji kütüphanesi son güncelleme ile kullanıcıların hizmetine sunuldu.

GCM Yatırım Banner

Emojiler arasında daha fazla hayvan, yiyecek gibi objeler eklendi. Teknoloji devi dijital asistanı Siri için de bir takım iyileştirmeler düşünmüş. Geçtiğimiz günlerde çeşitli veri ihlalleri ile gündeme gelen Siri için yeni gizlilik ayarları kullanıcılara sunuldu. Yapılacak ayarlamalar ile kullanıcılar ses kayıtlarının Apple ile paylaşılıp paylaşılmayacağını ayarlayabilecek.

Güncellemenin detaylarında bugüne kadar kullanıcıların başını ağrıtan pek çok sorunun iOS 13.2 sürümü ile ortadan kaldırıldığı görülüyor. Tabi son sürüm sonrası ortaya yeni sorunlar çıkar mı bunun için bir süre daha beklemek gerekiyor.

Güncellemeyi Yükleyebilecek iPhone Modelleri

Güncellemeyi Yükleyebilecek iPhone Modelleri

Apple’ın yeni güncellemesi iOs 13.2’yi alabilecek iPhone modelleri şu şekilde: iPhone 11 Pro, Phone 11 Pro Max, iPhone 11, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus ve iPhone SE
Güncelleme 527.7 MB büyüklüğünde. Ancak iOS 13 ekosistemine ilk defa geçen kullanıcılar daha büyük boyutlarda güncelleme alacaktır.

Yine iPad kullanıcıları da iPadOS adı altında son iOS sürümüne sahip olabilirler. Kullanıcılar cihazlarını güncelleme işlemini Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme > İndir ve Kur bölümünden gerçekleştirilebilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.